Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Uluslararası Güç GDF Süveyş’i hedef alıyor

  • Listed: 10 Ekim 2017 15:30

Description

Fransız hükümetinin kontrolündeki 57 milyar avroluk gruptan yakın bir yaklaşımın konuşması, International Power’ın piyasa değerini Kasım başından bu yana yüzde 30 oranında yükseltti ve hisse senedi fiyatı 15 ayın en yüksek seviyesinde kaldı. Bir teklif priminin fiyatı fiyatı 64 milyar £ ‘dan kuzeyine göndereceği tahmin ediliyor.
İronik bir şekilde, hisse senetlerinde geçen haftanın sonlarında artış, grubun bu yıl büyük bir kazanım yapmayacağı yönündeki yorumları izledi.
Ancak spekülasyon, bir grup için bir nakit ya da hisse alımına odaklanmış olsa da, GDF’nin 21 ülkede faaliyet gösteren Uluslararası Güç’ten bazı varlıkları satın alabileceği yönündeki öneriler de var.
International Power, Birleşik Krallık’ta dört milyondan fazla ev için toplam güç üreten Snowdonia’daki bir hidroelektrik santrali de dahil olmak üzere yarım düzine elektrik santraline sahiptir.
GDF’de yüzde 35 hisseye sahip olan Fransız hükümeti, bankacıları işe almak ve bir anlaşma yapmak için yeşil ışık yaktığını öğrendi. Rothschild, Goldman Sachs ve BNP Paribas bir teklif yapılandırmasıyla görevlendirildi. Şirketin küçük ortaklarımızdan birçoğunun devralma teklifi için destek verdikleri düşünülüyor.

    Tartışmaların iki şirket arasında bir süredir yapıldığı düşünülüyor ancak GDF henüz resmi bir teklifte bulunmuyor.
2008 yılında Süveyş ve devlete ait GDF gaz grubunun birleşmesiyle kurulan GDF’nin, satın almadan kazanç hedeflerini karşılamak için mücadele edebileceği endişelerine yanıt verecek anlaşma için finansman sağlamış olduğu bildirildi.
Pazar uzmanları, şirketlerin stratejik olarak sağlam satın almalar üzerine durgunluk sırasında biriken nakit para kullandıklarını görmek için yatırımcılar arasında artan bir iştah olduğuna inanıyorlar.
Bir anlaşma, GDF’nin İngiltere piyasasındaki varlığını artıracak ve potansiyel olarak evler için gaz ve elektrik sağlamak için pazara girmesi için bir başlatma görevi görüyordu.

    Bir kombinasyon, her iki şirketin de Ortadoğu ve ABD’de büyük operasyonları olması nedeniyle potansiyel maliyet tasarrufu sağlayacaktır.
Fransa’nın ikinci büyük elektrik gruplarından biridir ve Avrupa’da beşinci üretici ve enerji tedarikçisinin yanı sıra LNG gazının en büyük ithalatçısı ve alıcısıdır.
Bir anlaşma, yurtdışı alıcılar için kaybedilen İngiliz becerileri ve altyapısı ile ilgili endişeleri tetikler. İngiltere’nin ev enerji tedarikçilerinden yalnızca ikisi, British Gas sahibi Centrica ve Scottish

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.