Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Toyota, araç hatırlatmasını Avrupa’ya taşıyor

  • Listed: 11 Ekim 2017 03:45

Description

Çarşamba günü dünyanın en büyük otomobil üreticisi, Amerika’nın en çok satan otomobili Camry de dahil olmak üzere sekiz modelin ABD’de satış yapmasını durdurdu ve uyarı yapmadan hızlanmasına neden olan hatalı pedalları askıya aldı.
Geçtiğimiz hafta, aynı sekiz model için 2.3 milyon aracı etkileyen ABD tarafından yapılan bir hatırlatma yayınlandı ve Perşembe günü ABD’de 1.09 milyon araç ek çağrılacağı açıklandı.
Bir açıklamada, şirket, “kısmen bastırılmış bir konumda kalma ya da yavaşça rölanti konumuna dönme” olasılığı bulunan, aşınmış gaz pedalı pedal mekanizmalarıyla ilgili bir sorundan etkilenen araçlarla Avrupa müşterileri ile doğrudan iletişim kuracağını açıkladı.
“Toyota, bu durumu müşterilerimiz için mümkün olan en kısa sürede çözmek için her türlü çabayı göstermektedir” dedi.
Sorun nadirdir ve endişe duyan müşteriler, geri çağırma talimatları verilmeden önce Toyota Müşteri Hizmetlerine başvurmalıdır.
Şirket, şu anda Avrupa’da üretmekte olduğu modellerde farklı parçalar kullanıyor ve “Avrupa’da üretimi durdurmaya hiç gerek yok ya da niyeti olduğunu” belirtti.
Toyota, otomobilleri etkilenen bir şoförün, pedalın basması daha zor ve geri dönmek için daha yavaş olduğunu fark edebileceğini söyledi.
Toyota, “Gaz pedalına bastırarak / bastırırken kaba veya gevezeli bir duygu da yaşanabilir” dedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.