Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Tom Taiwo: Chelsea’nin büyük para flopu

  • Listed: 10 Ekim 2017 02:35

Description

Taiwo dört yıl önce Leeds ve Chelsea arasında şiddetli bir kavga çıkıyordu.
Anlaşma yapıldı, ancak Chelsea, Taiwo ve İngiltere’nin 21 yaş altı oyuncusu Michael Woods için 5 milyon tazminat ödemeyi kabul ettikten sonra.
Fakat Carlisle’de son altı ay boyunca para harcadıktan sonra, Taiwo şimdi League One tarafında kalıcı olarak imza atmak için eşi benzeri olmayan bir ücret karşılığında. Chelsea, orta saha oyuncusu Taiwo, 19, Premier Lig liderleri üzerinde gerçek bir izlenim bırakmadan Stamford Köprüsü’nden ayrılabilir.
Eski bir İngiliz gençlik uluslararası oyuncusu olan Taiwo, babası aracılığıyla Nijerya’da oynamaya hak kazandı ve Chelsea’ye taşındığında yapımında süper yıldızı selamladı.
Ancak aynı şey, Wayne Harrison, Freddy Adu ve Carlos Marinelli gibi geçmişin oğul meraklıları için de söylendi. Bu rezil üçlü, ev adı olmak için hazırlanmış görünüyordu, ancak hepsi erken vaatlerine rağmen en üst seviyede başarısız oldu.

    Harrison 25 yıl önce Liverpool için 250.000 £ için anlaştı ve onu dünyadaki en pahalı genç kıldı.
Ancak Anfield’de yaralanan altı yıl boyunca ilk takımda sadece bir kez karşılaştı ve şu anda Stockport’da bir HGV sürücüsü oldu.
ABD’li bir uluslararası olan Adu, Amerika’daki sahneye patladığında ‘yeni Pele’ olarak selamlandı, ancak Benfica’da bir izlenim bırakamadı ve dün Yunanistan’daki minnolar Aris Salonika ile kredi anlaşması imzaladı.
27 yaşındaki Marinelli, on yıllar önce Boca Juniors’a ilk kez sahaya çıktığında “yeni Maradona” yı yumrukladı, ancak Middlesbrough’taki sefil bir iki yıl, Boca’ya geri dönerek sona erdi ve o zamandan beri yokuş aşağı kaldı.

    Arjantinli ikinci bölük Aldosivi ticaretiyle uğraşıyor.
Carlisle, 2006’da Stamford Köprüsü’ne taşınmasıyla Leeds’in Premier League kulübü tarafından yapılan üç yasadışı yolla iddia edilen yasadışı yaklaşımlar yüzünden Futbol Ligi’ne resmi bir şikayetçi olduğunu gördüğü Taiwo üzerinden Chelsea ile şartları tamamlıyor
Leeds yönetim kurulu başkanı Ken Bates, Chelsea’nin yasadışı olarak yaklaştıktan sonra Woods ve Taiwo adlı gençleri imzaladığını ve üçüncü bir genç olan Danny Rose’u imzalamaya çalışırken başarısız olduğunu söyledi.
Satır sonunda mahkemeye çıkarıldı ve Leeds, Chelsea ve Bates’in şikayetlerini geri çekmesiyle £ 5 milyon tazminat kabul ederek sona erdi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.