Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Tiyatro derlemesi: Varekai, Küçük Bir Gece Müziği, Carnage Tanrısı, Irk

  • Listed: 10 Ekim 2017 05:35

Description

Elbette ucuza gelmiyor: ringtone koltukları £ 75, hatta kısıtlı görüş koltukları £ 35’e kadar satıyor ancak alan seyahatleri herhalde bir şekilde ödenmelidir.
Yine de, izleyicilerin kısa sürede değiştirilmediğini itiraf etmeliyim. Bu yılki Royal Albert Hall ziyareti sadece iki yıl önce burada sundukları bir şovun tekrar tekrar gösterilmesine rağmen, Varekai cesaret edip aynı ölçüde zevk veren muhteşem bir akşam sunuyor.
Beceri seviyesi sadece nefes kesicidir. Icarian Games adlı bir sözde, bir akrobat başka birinin ayağından, insan hokkabazlığı haline gelen görünüşte sonsuz takla atmalarının bir döngüsüne atılır. Başka bir hokkabaz olan Octavio Alegria, ağzından havada bir dizi ping-pong topu tutar.
Bu arada üçlü minik oğlanlar ağırlıklandırılmış ipleri havaya fırlatıp, halatları yeryüzüne döndüklerinde yakalamadan önce bir takla atmaya çalışıyorlar. Başka bir rutin uygulamada, akrobatlar bir taraftan bir Rus salıncaktan diğerine ya da sahneye doğru itilirken diğer taraftaki iniş tuvaline giderken rotasyon gerçekleştirilir.

    Hepsini listelemek çok fazla mucize var. Git ve şaşkın olmaya hazır olma. Cirque du Soleil, sokak sirküsü olan mütevazı kaynaklarından sirk kanunlarını yeniden icat eden bir kurumsal eğlence devi haline geldi.
Daha mütevazı bir şekilde, Londra’nın küçük, rahatsız Menier Çikolata Fabrikası müzikaller yasalarını yeniden icat ediyor. İki yıl önce George’un Sondheim’taki The Sunday In The Park adlı filminin stüdyo versiyonunu Broadway’e götürmüşlerdi ve bu şık başyapıtın merkezinde, orada bilinmeyen orjinal Londra yıldızlarını korumak için daha cesur bir sesle zonklayan bir kalp ortaya çıkardılar.

    Şimdi, Menier başka bir Sondheim, Küçük Bir Gece Müziği ile Broadway’e geri döndü, ancak bu sefer yıldızlara olan ihtiyacı reddetti. Müzikal gelince, West End müzikal sahnesinde kariyerine başlamış olan Catherine Zeta-Jones, Broadway’de ilk kez sahneye çıkması için paraşütle cezalandırıldı. Parlak bir şıklığın bir resmini olmasına rağmen, kendine hakim bir aktrisin rolünün istendiği sarsılınca komik kenardan yoksundur.
Sondheim’ın yemyeşil puanı da sadece sekiz oyuncuya sahip küçük bir orkestra ile biraz zayıf geliyor, ancak Zeta-Jones’un annesini oynaması için emektar Angela Lansbury’nin bir kez daha sahneye çıkmasını görmek imkansız.

    Yasemin Reza’nın God of Carnage adlı bir başka West End vuruşu da orijinal Londra yıldızı Ken Stott’un yerini James Gandolfini’nin yerine alan Broadway’de kanıtlamaya devam ediyor. Kötü davranış tarzı içeren bu korkunç komedi, iki grup arasında eziyet çeken ebeveynler arasında ciddi bir zevk olmaya devam ediyor.
Maalesef, David Mamet’in yeni oyun Irkında avukatların üçlüsü siyah bir kadına tecavüz etmekle suçlanan ünlü bir beyaz adamı savunma amaçlı olarak kışkırtıcı önermelerini yerine getirmekte başarısız oluyorlar. Kazıklar yüksek ancak bir şekilde Mamet’in sıkıştırılmış draması, yasal ortaklar olarak James Spader ve David Alan Grier’i içeren bir oyuncunun güçlü performanslarına rağmen ateş yakalamıyor.

    VAREKAI 4/5
Royal Albert Hall, Londra
(Biletler: 0845 401 5008, £ 20- £ 75)
GECE BİR MÜZİK 3/5
Walter Kerr Tiyatrosu, New York
(Biletler: 001 212 239 6200, £ 32-85)
KARANCA ANAHTARI 4/5
Bernard B Jacobs Tiyatrosu, New York
(Biletler: 001 212 239 6200, £ 41.50- £ 76)
Yarış 2/5

    Ethel Barrymore Tiyatrosu, New York
(Biletler: 001 212 239 6200, £ 37- £ 76)

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.