Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Temas Ofisi, kamu güvenini kaybetmeye çok yakınıyor

  • Listed: 10 Ekim 2017 11:05

Description

1987 Büyük Fırtına arifesinde Michael Fish’in sözlerini kim unutabilir? “Bir bayan BBC’yi çaldı ve yolda bir kasırga olduğunu duyduğunu söyledi. İzliyorsan endişelenme, yok. ”
Bu, Met Office için özellikle iyi bir zaman. Bir mangal yazının tahmini gerçekleşmedikten sonra hafif bir kış tahmininin gerçekleşmesi artık gülünç görünüyor, aynı zamanda da gün geçtikçe hava durumunu yanlış almasıyla alay konusu oluyor.
Tahmin kesinlikle açık olmayan bir bilim; ancak sofistike bilgisayar modelleri ve veri toplama sistemleri, her geçen yıl daha belirgin olmamakla birlikte bunu daha doğru hale getirmelidir.
Bu yüzden Met Office’nin patronu John Hirst, cebe attığı yüzde 25’lik ücret artışıyla ilgili oldukça koyun dolu hissedecek ve kazançlarını Başbakan’ınkinden fazla alacak. İnsanlara bölgedeki hava koşullarını kesin olarak anlatmaya çalışmak yerine, Met Office tahmincileri Amerika’da gittikçe artan oranda kullanılan ve iklim koşulları açısından olasılık oranını verme yöntemini benimsemeleri önerilir.

    Böyle bir geçiş, öngörülerden bir ölçüde alçak gönüllülik gerektirir, ancak Met Ofis son performansı göz önüne alındığında, alçak gönüllü olması için bol miktarda bulunmaktadır.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.