Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Sığınmacı politikalar ‘barbarca’

  • Listed: 10 Ekim 2017 10:15

Description

Yeni bir rapora göre, İngiltere’yi daha az davetkar bir yer haline getirmek için tasarlanan sert politikalar sığınmacılar üzerinde hiçbir kanıtlanabilir etkiye sahip değil.
Mülteci Konseyi (RC) tarafından yayınlanan bağımsız araştırma, mültecilerin hangi ülkeye sığınma talebinde bulunduklarını iddia ettikleri konusunda çok az seçeneğin olduğunu ortaya koymuştur.
RC başkanı Donna Covey, “Bu araştırma, sığınmacıların buraya gelmesinin ana sebebinin çatışmadan kaçmak olduğunu ve barbarca politika oluşturmanın hiçbir miktarı buraya gelip gelmediklerini etkilemeyeceklerini gösteriyor” dedi.
Güney Galler, Swansea Üniversitesi’nden Profesör Heaven Crawley, Chance Or Choice: Sığınmacılar İngiltere’ye Gelen Nedenini Öğrenme Raporunu yazdı.
Bu, sığınmacılarla ve mültecilerle yapılan ve birçok yaygın efsaneyi çiğnedikleri anlaşılan mülakatlara dayanıyordu. Aralarında göze çarpanlar, cömert devlet bildirileri nedeniyle sığınmacıların İngiltere’ye çekilmesi fikridir.
Raporda, sığınmacıların dörtte üçünün İngiltere’ye gelmeden önce refah, yardım ve destek hakkında bilgisi olmadığını iddia ediyor. Aslında, çoğu buraya geldiklerinde maddi destek alacaklarına dair bir beklentisi yoktu.
Buraya gelenlerin üçte ikisinden fazlası İngiltere’yi bir hedef olarak seçmedi ve az önce onlar gelmeden önce ne beklemek biliyordu. Toplam% 90’ı menşe ülkelerinde çalışıyordu ve azı İngiltere’ye vardıklarında çalışma izninin olmayacağının farkındaydı. Görüşülen herkese yönelik birincil hedef, bir güvenlik alanına ulaşmaktı.
Raporda, ülkesinden kaçanların çoğunun çok hızlı bir şekilde yaptığı ve yaşamlarının tehlikede olduğu tespit edildi. Çoğu, varış yeri hakkında önemli kararlar alan ve güvenlik yolculuğunu kolaylaştırmaya yardımcı olan bir dış parti veya acenteden ayrılmak için yardım edildi. Röportaj yapılanların İngiliz yaşamının en büyük alanı futbol idi.
“İngiltere’ye sığınma merkezlerinin etrafındaki tartışmaların büyük bir kısmı mülteciler için bir tercih yeridir ve insanların buraya gelmeyi seçtikleri fikrinde daha kolay bir zaman olacak” dedi Covey. “Gerçek şu ki, sığınmacılar hayatları boyunca kaçmak zorunda kalıyorlar. Bu raporda, umutsuz koşullarda çoğu, nasıl veya nereden zulümden kaçmaya çalıştıkları konusunda çok az seçenek kullanıyor.”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.