Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Royal Mail, grevlere rağmen 7 milyon £ ‘lık artış kaydetti

  • Listed: 11 Ekim 2017 21:30

Description

Royal Mail, geçen altı ayın aynı döneminde yüzde dört artışla Eylül’e altı ayda 184 milyon £ kazandı – ve müşterilerin günde yedi milyon mektup daha yayınlamasına rağmen.
Royal Mail, karındaki 7 milyon avroluk artışın büyük ölçüde Londra’daki gayri resmi grevlerin başlangıcına neden olan modernizasyon planına inildiğini söyledi.
Bununla birlikte, Eylül ayından sonra yapılan resmi ulusal posta grevlerinin mali etkileri en son kar açıklamalarına yansımadı.
Royal Mail genel müdürü Adam Crozier şunları söyledi: “İletişim İşçileri Sendikası’nın son grev eyleminin etkisini değerlendirmek için henüz erken, ancak grevlerde çalışmaya devam eden tüm postane ve kadınlara ve bizim tarafımızdan yapılan büyük çabalara minnettarız. yöneticilerin posta hareketli tutmak için. ”

    Modernizasyon, tüm postaların yüzde 80’inin otomatik olarak sıralanmasına ve Royal Mail depolarına yerleştirilen 10 “akıllı” sıralama makinelerine izin verdi. Şirket, etkinlik sürüşünün bir parçası olarak, Eylül ayı altı ay boyunca, çoğunlukla harf bölümünde olmak üzere 5.000 iş buluyor.
Şirketin geleneksel posta hizmeti, rakip firmalardan gelen e-postaların ve rekabetin artan kullanımından ötürü bir darbe alıyor.
Müşteriler eylül ayı içinde geçen yıla kıyasla günde ortalama yedi milyon ürün gönderdiler – sekiz yüzde 72million düştü.
Şirket, mali yılın ilk yarısında emeklilik fonuna 300 milyon pound harcamak zorunda kaldı ve üç yıl önce 3.4 milyar £ olan £ 10billionun üzerine çıkması bekleniyor.

    Grup ayrıca, Parcelforce ve Postane bölümlerinde artan kar bildirdi.
Royal Mail patronları, modernleşme ile ilgili olarak sendika yetkilileri ile görüşmelerde bulunuyor ancak Noel grevleri tehdidi, TUC’ın aradığı bir anlaşma tarafından engellenmişti.
İletişim Çalışanları Sendika Genel Sekreteri Yardımcısı Dave Ward şunları söyledi: “Posta işçileri her zamankinden daha fazla çalışıyorlar.
“Biz, yarım yıllık kârda yüzde dört artış sağlayan bu değişim sürecine getirdiği başarı için ödüllendirilmeyi hak ettiğine inanıyoruz.
“Bir ücret dondurma, meslektaşlarını terk ettiklerini gördüğüm personele ve iş yükü artışına teşekkür etmek için hiçbir şekilde değildir.”

    Bir Ticari İşler Bölümü sözcüsü: “Yönetim ve sendikalar arasındaki mevcut modernizasyon görüşmelerinde başarılı bir sonuç Royal Mail’in geleceği için yaşamsal önem taşıyor” dedi.
Liberal Demokrat iş dünyası sözcüsü John Thurso “Kârlılığın iyileştirilmesi memnuniyetle karşılanıyor ancak Royal Mail, temel işlerinde bir düşüş ve emeklilik açığı da dahil olmak üzere birçok yapısal sorunla karşı karşıya”.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.