Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Oyuncak silahların ‘gerçek’ tehlikesi – polis

  • Listed: 11 Ekim 2017 12:45

Description

Essex Polisi, geçicilerin oyuncakların gerçek silah olduğunu düşündükleri için ebeveynlerin Noel için gençler plastik silah almaması gerektiğini söyledi.
Üst düzey yetkililer, çoğu çocuğun, ebeveynin ve öğretmenin oyuncak silahların yarattığı risklerden habersiz olduklarını söylüyor.
Supt Simon Williams “Replica silahları, bireyleri ve toplulukları terörize edebilecekleri gerçek şey gibi görünüyor” dedi.
“Çocukların, öğretmenlerin ve anne-babaların çoğunluğu, sadece bu tür öğeleri taşımakla yükümlü olan sorunların ve sonuçların farkında değiller; sözde oyuncakların topluluklarımıza ve bize olan etkisinin farkında değiller.”
Polis, 2009 yılında yaklaşık 900 “ateşli silahlarla ilgili olaylara” çağrıldıklarını söyledi ve birçoğunun çoğaltma silahları vardı.
Bir sözcü, “Bu tür olaylara tepki verirsek, silahın gerçek ya da sahte olup olmadığını daima tespit edemeyiz” dedi.
“Bir taklit silah taşımak sonuçta bir gence meydan okumak zorunda kalmış yüksek eğitim almış bir silahlı subaya neden olabilir – ve doğal olarak endişeliyiz.
“Bu yıl şimdiye kadar yaklaşık 900 ateşli silahlı silah olayına dağıtıldık, çoğaltıcı veya BB silahları içeren önemli bir rakamla şimdi durdurmak zorundayız.”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.