Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Obama’nın sağlık planı bozuldu

  • Listed: 10 Ekim 2017 20:20

Description

Başkanın cüretkar planı için yenilgi, Obama’nın dört yıllık görev süresine bir yıl kalması için büyük bir aksilik olacaktır.
Sağlık bakımını kendi iç meselesindeki en önemli önceliği yapmıştı, ancak görünüşe göre ekonominin durumu üzerinde endişe duyulan kamuoyu desteğini son anketlerde geriledi.
Temsilciler Meclisi’ndeki Çoğunluk Demokratları ve Senato, her iki meclis tarafından da geçilen farklı sağlık faturalarını uzlaştırmaya çalışıyor ve her iki Evin tekrar oy kullanacağı konusunda uzlaşmaya varmayı umuyor.
Ancak bu planlar, eski Demokrat kale Massachusetts’teki bu hafta yapılacak seçimlerde sürpriz bir Senato koltuğunda kaybolmalarıyla sağlandı.
Bu, partiye 60 oy çoğunluğunun Cumhuriyetçi usule ilişkin engelleri aşmasına ihtiyaç duyuyordu, yani Senato aracılığıyla bir sağlık uzlaşması yapmak olasılığı düşüktür.
Demokratlar, Senatonun tasarısını kabul etmeyi kabul ederek House’un bir başka Senato oylarından kaçınmasına karşın, bazı House Democrats hükümlerinin bir kısmına itiraz ediyor.
Birçok ev üyesi şimdi Massachusetts seçimlerini göz önüne alarak daha mütevazi bir sağlık faturası tercih ediyor. Yarışmayı kazanan Cumhuriyetçi Scott Brown, tasarıyı reddetti.
Birkaç Demokrat, Obama’nın kendilerine hiç fatura çıkarmada utanç yaşanmasını önlemenin bir yolunu bulmalarına şiddetle yardım etmeleri gerektiğini söyledi ve acımasız bir süreci arkasına koymak için bu kadar çabuk olmaya çağırdı.
Evin liderleri dün, liberallerden ve ılımlılardan gelen itirazlar nedeniyle kendi başına bir Senato onaylı tasarıyı geçemediklerini söyledi. Böyle bir hareket konuyu çözmüş olabilir, çünkü Senatonun daha fazla harekete geçmesi gerekmezdi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.