Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

NHS patronları, kesim tezgahları dev cetvel fatura kadar çalıştırın

  • Listed: 10 Ekim 2017 10:35

Description

Önümüzdeki yıl bütçelerini yaklaşık 200 milyon avro azaltmaya zorlanmış olmasına rağmen NHS kurulları, bir dizi tıbbi konferansa katılmak için Kazablanka, Nairobi ve Adelaide gibi egzotik yerlere personel gönderdi.
Bir özel sağlık şirketini ziyaret etmek için ABD’ye bir müdür göndermek için vergi mükelleflerine 1.200 £ mal olurken, diğeri bir dermatoloji konferansı için Arjantin’e uçtu.
Belgeler ayrıca, personelin ayda 10’a kadar ekip oluşturma atölyesi ile yüzlerce ila binlerce kilo arasında nasıl kaza geçirdiğini ortaya koydu.
İskoçya’nın 12 sağlık kurulunun yalnızca üçü, bilgi talep özgürlüğüne tam tepki gösterdi ve bu tür olaylarda toplam 317.502 sterlin harcandı.

    Bazı yönetim kurulları bu tür harcamalara ilişkin kayıt tutmaktan kaçındı ancak hepsi benzer miktarda harcama yaparsa, toplam fatura 1,5 milyon poundu bulabilir. Rakamlar bir gözlemciyi harcadıktan bir ay sonra geldi Audit Scotland, NHS’nin önümüzdeki yıl 200 milyon avrodan tasarruf etmek zorunda kalacağını söyledi.
TaxPayers ‘İttifakı’ndan Matthew Elliott şunları söyledi: “Paranın çok sık olduğu bir zamanda bu harcama savunulamaz. Yabancı bir yolculuğa çıkan her kuruş hayat kurtaran uyuşturuculara, hemşirelere ve doktorlara harcanmış olabilir. ”
NHS Fife, üç yılda 238 seminer ve atölye çalışması gerçekleştirdi; İngiltere’de bir alternatiften daha “maliyet açısından daha uygun” olduğu için New York’ta 2.300 sterlinlik bir eğitim kursuna bile personel gönderdi. NHS Lanarkshire, Vancouver’da £ 1,450 hafta dahil olmak üzere 100 etkinlikte 160.000 £ kazandı; NHS Forth Valley, Avustralya’ya bir müdür göndermek için 2.500 sterlin harcadı.

    Bir NHS Fife sözcüsü: “Tüm eğitim kursları tamamen gerekli ve gerekli tetkiklere tabi” dedi.
NHS Lanarkshire’ın bir sözcüsü: “NHS Lanarkshire verimliliği artırmak ve finansal hedefleri karşılamak için teklifler geliştiriyor. Bu sürecin bir kısmı, dış olaylara katılımı gözden geçirmeyi içerir. “

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.