Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Nepal Everest Bakanlar Kurulu toplantısına başladı

  • Listed: 11 Ekim 2017 12:35

Description

Hükümet olayı dünyanın en yüksek kabine toplantısı olarak ilan etti – ve bakanları dağa götürmek kapsamlı bir planlamaya güvenle ihtiyaç duydu.
Başbakan Madhav Kumar Nepal, iki başbakan yardımcısı ve bakanlardan 20 bakan, helikopterlere binmeden önce doktorlar tarafından muayene edildi, bunlar Kalepatra’ya, Everest ana kampının hemen yanında 17192 fit yükseklikte düz bir alana taşıdı. zirve.
Himalaya Kurtarma Derneği’nin Bikram Neupane, kalın ceketlere, rüzgar geçirmez dişlilere ve yünlü şapkalara sahip olan politikacıların hepsinin kanında yeterli oksijen seviyesine sahip olduklarını ve acil bir tehlike içinde olmadığını belirtti.
Kabine, dağların hemen yanında, Himalayaların tepelerine kullanılmayan bakanlardan herhangi birinin yükseklik hastalığına yakalanmasını önlemek için bir araya geldi.
Bakanlar, yüksek irtifaya uyum sağlamak için gecede yaklaşık 9,180 feet yüksekliğinde Lukla kasabasında kaldılar. Sonra Syangboche’ye (12.800 fit yüksekliğe) gittiler ve helikopterleri dağa götürdüler.
Daha sonra Syangboche’ye dönerek bir basın konferansını düzenlemeleri bekleniyordu.
Etkinlik, önümüzdeki hafta Danimarka’nın Kopenhag kentinde düzenlenecek olan uluslararası iklim değişikliği konferansı öncesinde gerçekleşti ve küresel ısınmanın dünyanın en yüksek zirvesini çevreleyen bölge üzerindeki etkilerine dikkat çekilmesi amaçlandı.
Bilim insanları, Himalaya buzullarının duvarları patlayacak ve alttaki köylerde taşkın olabilecek duvarlara sahip göller yaratarak endişe verici bir oranda eritiyorlar. Buz ve karlı erime, dağcıların rotalarını daha az kararlı hale getirir ve takip etmeyi zorlaştırır.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.