Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Malezya kiliseleri, çatışmaya saldırdı

  • Listed: 10 Ekim 2017 06:35

Description

Eşi benzeri görülmemiş saldırılar, Malezya’nın azınlık Hrıstiyanları arasında bir kargaşalık dalgalanıp Malay Müslümanlar çoğunluğuyla bağlarını gerginleştirdi. Malezya’nın 28 milyonluk nüfusunun yaklaşık% 9’u Hıristiyan, çoğunlukla etnik kökenli Çinli veya Hintli. Müslümanlar nüfusun% 60’ını oluşturuyor ve çoğu Araplar etnik kökenlidir.
Saldırılar, Nisan ayında iktidara gelmesinden bu yana Başbakan Najib Razak tarafından “1Malaysia” sloganı altında atılan ırk birliğine darbe teşkil ediyor ve 2008 genel seçimlerindeki kayıplarından sonra iktidar koalisyonunu güçlendirmeye çalıştığı için bir baş ağrısı oluşturuyor.
Muhalefetteki Parlamento Üyesi Charles Santiago, “52 yıllık birliktelik sonrasında ulus inşası ve ulusal birliktelik sıkıntı yaşadığını gösterdi. Kilise Malezya’nın parçalanmış teorik görüşlerini, Uluslararası topluluk.
Santiago, “Malezyalılar, kilisenin saldırılarını izleyen ırkçı çatışmadan ve ülkedeki artan ortodoks İslami seslerden korkarak yaşıyor” dedi.
Birçok Müslüman, 31 Aralık Yüksek Mahkeme’nin, Roman Katoliklerin “Allah’ı” kullanan ve ana gazetelerinin Herald’ının Malayca dilinde yayımlanan gazetelerinde Tanrılarına atıfta bulunan hükümet yasağını çiğneme kararı ile kızgınlar.
Karar, ayrıca, Tanrı’yı ​​Allah gibi tercüme ettikleri için 10.000’den fazla kopyasını yetkili makamlar tarafından ele geçirilen Malayca Kutsal Kitapları gibi daha geniş kapsamlı yasalar için de geçerlidir. Hükümet kararı temyiz etti.
Firebombs Cuma’dan bu yana ülke genelinde yedi kiliseye atıldı, diğeriyle siyah boya sıçradı. Bir Kuala Lumpur banliyösündeki Metro Tabernacle Kilisesi hariç, hiç kimse incindi ve hepsi de küçük bir hasar gördü. Birinci katta ofisi acı ile ateşlendi.
Dinsel azınlıklar, burada İslam’ın egemenliğini arttırdığı için burada dinsel ayrımcılığın kurumsallaştığını söylediklerinden şikayet ediyorlardı.
Muhalefet lideri Anwar İbrahim, UMNO liderliğindeki hükümetin “Allah’ın konuyla ilgili sürekli ırkçı propagandası” üzerine kilise saldırılarını ve devlet kontrolündeki ana akım medyanın yayınladığı iltihap söylemini sorumlu tuttu.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.