Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Kredi kartları: Bir milyon ipotek ödemek için kullandı.

  • Listed: 10 Ekim 2017 07:15

Description

İş kaybı ve artan hane halkı faturaları, birçok aileyi tasarruflarını tükettikten sonra kafalarına bir çatı tutmak için başka seçenek bırakmadı.
Ancak nakit çekim yapmak için kredi kartlarını kullanmak, bir kartın bir dükkanda kullanıldığından daha yüksek bir faiz oranına neden olur.
Borçlular, çekilen miktarın yüzde ikisinden veya en azından £ 5’den ücretlendirilir ve hemen faiz masraflarını artırmaya başlarlar.
2005 yılında nakit çekimlerin yıllık yüzde oranı yüzde 21,2’den yüzde 30’a yükseldi.
Kötü kredi derecelendirmesi olanlara, çoğunlukla en fakir müşterilere, faiz ödemeleri yüzde 40 gibi yüksek bir oranda olabilir. Bu gibi suçlamalar borçlarını hızla artırabilir.
Bütün bunlar, İngiltere Merkez Bankası’nın faiz oranı – borçlanmanın resmi maliyeti – yüzde 0,5 gibi rekor bir seviyede kaldığı bir zamanda gelir.

    Barınak yardımı Shelter, kredi kartı şirketleri borçlu para kazanmak için agresif bir adım atarak bu yıl tahliye için daha fazla sayıda aile bulunduğu konusunda uyarıda bulundu. İpotekli müşterilerle aynı kurallara tabi değildirler.
Shelter’s Roof dergisi için anket katılımcılarına son 12 ay içinde kredi kartıyla kira veya ipotek ödemelerini isteyip istemediğini sordu. Altı yüzde, evet dedi – ülke çapında bir milyondan fazla kişiye eşdeğer.
Shelter’ın Kay Boycott şöyle dedi: “Bu şok edici bir keşif. İnsanlar zaten evlerini kaybetmekten korktuğu ölçüde mücadele ediyorsa, artan kredi kartı borcunun cevabı olamaz. ”
Kredi kartı ile ödeme yapanların en büyük oranı işçi sınıfı meslek mensuplarıydı (yüzde sekiz). Ancak orta sınıfın yüzde dörtü de bu şekilde kredi kartı kullanıyordu.

    İpotek Kredenenler Konseyi, 2009 yılının üçüncü çeyreğinde 11.700 mülkün yeniden elden çıkarıldığını açıkladı. Geçen yıl 48.000 ailenin evini kaybettiğini tahmin ediyor.
Eylül ayı sonunda, 194.600 ipotek (toplamın yüzde 1,77’si) ödenmemiş bakiyenin yüzde 2,5’inin veya daha fazlasının gecikmiş olduğunu belirtti. Konut bakanı John Healey şunları söyledi: “Geri çekilme oranı son durgunluğun yarısı kadar ilerliyorken, risk yüksek kalıyor.
“Hükümet mücadelesi için tavsiyem, mevcut yardımdan en iyi şekilde yararlanmaktır. Kredi kartlarını durak boşluğu olarak kullanarak daha sonra sorunlarını saklamayın. “

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.