Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Kayak efsanesi Matti Nykanen için hala yokuş aşağı hayat

  • Listed: 10 Ekim 2017 04:05

Description

Bunun yerine, başarısız bir dönüşten 16 yıl sonra kariyerinin sonunda bir zamanlar cimrilikle sona erdiğini, herkesin dudaklarındaki adı yine Matti Nykanen’miş.
Finn Nykanen tartışmasız tüm zamanların en büyük kayak atlaması ve yurttaşları arasında kesinlikle bir efsane – ancak 1980’lerde kazandığı dört Kış Olimpiyatları altın madalyası, pek çok nedenden en azından.
Noel Gününde, 46 yaşındaki Nykanen, dördüncü karısına bıçakla saldırıp gazını kesmeye çalıştıktan sonra tutuklanmıştı. Onun hikayesine pek az şey alıştıysa, şok duygusu uyandırabilir. Nykanen’den çok daha fazla Fince gazete manşetinde yer alan başka kimsenin bulunmadığı düşünülüyor. Her şeyden önce, onun otobiyografisinin, cılızca selam adı Cehennemden Selam’ın “Kutsal Kitap’ın yanındaki her kitap rafında olması” gerektiğini ilan eden adam.
Kış Olimpiyatlarının Kanada’da düzenlenen son oyunu 1988’de Calgary Oyunlarıydı ve Nykanen’in kariyeri yüksekti.

    Büyük rakibi Doğu Almanyası Jens Weissflog’u rekor bir marjla yenerek, bir Oyun’da üç altın kazanmak için ilk kayak köprüsü oldu ve dört yıl önce Saraybosna’da kazandığı oyunu ekledi.
24 yaşındayken seçtiği sürece hakim olmaya mahkum görünüyordu. Ama zaten bir baba, o ilk boşanmak üzereydi.
Saraybosna zamanında bile, zaten ağır içki içme ve vahşi davranış için bir üne kavuşmuştu. 1986’da bira ve sigara çalmaktan ceza aldı ve iki kez kötü davranışa karşı ceza olarak milli kayak takımından atıldı.
1987’de Four Hills Turnuvasından “inatçı davranış” ve içki içmeye evine gönderildi. Calgary için cömertçe kurtuldu, ancak bundan sonra rekabet performansı düştü. Nykanen, giderek kötü olan tanıtımını başkalarına yükledi.

    “İletişim kurma isteğim çok sınırlı,” dedi ekşi bir sesle. “İstediğim tek şey atlamak, atlamak, atlamaktı.
“Diğer sporculara göre daha açık ve gevşek davranıyordum, ancak benim için röportajlar düzenleyecek bir basın sözcüsüm yoktu. Bugün böyle bir meslek var, ama o zamanlar hiç yoktu. ”
Azalan diğer spor figürleri gibi bir albüm yaptı. Geceyi
Sürprizler, Finlandiya’da 25.000 kopya sattı – nüfusa orantılı, İngiltere’de 300.000 satış eşdeğeri. Platin kayıt seviyeleri.
Fakat ikinci bir çaba, Samurai, başarı değildi ve bir soyma aracı olarak çalışmaya başladı. Üçüncü bir albüm olan Living Is Life, adını Nykanen’ın onayladığı bir elma şarabı markasıyla paylaştı ve tek bir Belki Bir İçki İçermiş, Belki Yapmadım gibi müzikal taşlara sahipti. 1998’de üç boşanma kaydetti. 1999’da Nykanen, sosis milyoneri olarak tanımlanan Mervi Tapola ile tanıştı.

    On iki ay sonra ona ilk saldırısı bildirildi ve kendisine bir kısıtlama emri verildi. 2001’de evlenen çiftin ya da kendisine karşı bir kanıt sunmayacağı halde kendisine yönelik başka bir saldırı suçlamasında bulunulmadığı halde düştü. Ancak 2004’te kendisine yapılan başka bir saldırıda ceza ertelendi.
Aynı yıl bir aile arkadaşının bıçaklamasından sonra adam öldürme girişimi şüphesiyle tutuklanmıştı, Nykanen’in garip sonucu parmak çeken bir rekabeti kaybetti.
Hapiste 26 ay hapis cezası ile yarısı cezaevine girdi. Serbest bırakılmasından dört gün sonra eşini istismar ettiği için tekrar tutuklandı ve cezaevine gönderildi.
Bütün bunlar boyunca Mervi Tapola 14 kez boşanma davası açtı. Bunlardan biri aslında boşanma ile sonuçlandı, sadece onunla tekrar evlenmesi için.

    Kısa sürede bir 15. dilekçe ortaya çıkması pek mümkün görünmüyor, zira yine de adam öldürme suçlamaları düşürüldüğüne dair delil vermeyi reddetti. Henüz ağırlaştırılmış saldırı ya da yasadışı tehdit altında olmakla suçlanıyor.
Biri hepsinden bir film çıkarmalıdır. Oh hayır, bekle – zaten yaptıklarını. Hayal gücü olan 2006 tarihli emek Matti, Nykanen’i başkalarının avantajlı kıçtan sapık biri olarak gösterdi. Kesinlikle, olayların bu versiyonunu tercih ettiği görülüyor.
“Sen, aynı zamanda, zaman zaman barda bir ya da iki ya da üç bira ısmarladın,” diyor acı diyor. “Ama ertesi gün gazetelerde değildi. Benim özel bir hayatım yok. Bazen medya seni palyaço gibi yapar. Adının Matti Nykanen olmadığından şanslı olduğunuzu düşünün “Eşi boşanma davası açtı ama daha sonra yeniden evlendi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.