Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Kanun tehlikede olan çocukları kurtaracak

  • Listed: 9 Ekim 2017 18:35

Description

Pazarlama araştırması, 2007-2009 yılları arasında, çocuk bakım uzmanlarının hükümet önerilerine göre onları değerlendirmediklerinden sonra Khyra Ishaq ve Baby Peter dahil olmak üzere, risk altındaki 66 çocuğun öldürüldüğünü ya da ciddi şekilde zarar gördüğünü ortaya çıkardı.
Kampçı, bu davaların buzdağının başlangıcı olduğunu söylüyor.
NSPCC, Hükümet’in bir sosyal refah değerlendirmesinde bir çocuğu yalnız görmek için sosyal hizmet uzmanları için yasal bir görev yapmasını isteyecektir.
Çocukların yardımı, İngiltere’de çocukların korunmasını iyileştirmek için seçim öncesi “Ben çocuklar için bekliyorum” kampanyasının bir parçası olarak kanunda bir değişiklik yapılmasını isteyecek.
Bir NSPCC sözcüsü “Bu kanun değişikliğinin Bebek Peter’in tekrar yaşanması gibi trajik davaları önlemeye yardımcı olabileceğine inanıyoruz” dedi. Mid Dorset ve North Poole için Liberal Demokrat MP’den Annette Brooke hareket etmeyi destekliyor. Dedi ki: “İnanılmaz. Bu acayip üzücü davalarda, sosyal hizmet uzmanlarının çocuğu yalnız görmediklerini zaman ve tekrar tekrar duyuyoruz “dedi.

    Dört yıl önce yayınlanan rehberlikte profesyoneller risk altındaki çocukları konuşmalı ve dinlemelidir.
Ancak, 2007-2008 yılları arasında 50 ölüm veya yaralanma vakasına bakan bir Ofsted raporu, çoğu durumda bulamamıştı.
Sunday Express 14 çocuğun ölüm veya zarar raporlarından bir örneğe baktı ve çocukların tek başına görüldüğüne dair hiçbir kanıt bulamadı.
Analiz ettiğimiz vakalar arasında Bebek Peter ve Khyra Ishaq vardı.
Yedi yaşındaki Khyra, Birmingham’da açlıktan öldü. Annesi Angela Gordon, 35 yaşında okula gitmişti. Yetkililer, müdür yardımcısı tarafından refahı konusunda uyarıda bulunulmuştu. İki yetkili Gordon’ı sorgularken Kyra’yı görmelerine izin verilmedi.

    Gordon ve üvey baba, Junaid Abuhamza, 30, adam öldürmeyi kabul ettikten sonra bu hafta cezalandırılacak.
Deneme sırasında yemek yemeğinde Khyra ve kardeşlerine paylaşacak bir kase yiyecek verildi. Elleriyle yedi ve çok fazla yediği herhangi bir çocuğa bir bambu kamışı çarptı.
Bebek Peter olarak bilinen Peter Connelly, 50 yaralanmadan acı çektikten sonra 17 aylıkken Londra’da öldü. Sosyal hizmetler tarafından tekrar tekrar görüldü ancak yalnız değildi ve bakıcıları yaralanmalarını gizleyemedi. Birinde yüzündeki çürükler çikolata lekeleri ile gizlenmişti. Ağustos 2007’de öldüğünde, sekiz adet kırılmış kaburga ve kırık bir çok geride yaralanma geçirdi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.