Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Kamu sektörü işleri ‘patronlar’ çok rahat söylüyorlar

  • Listed: 10 Ekim 2017 08:35

Description

Kamu görevlileri, öğretmenler ve hemşireler güvenli gelecek vaat ederken, özel sektör işçilerinin artıklık endişesi.
İş arama web sitesi TheLadders.co.uk tarafından hazırlanan bir raporda, özel şirketler ile “yastıklı” kamu sektöründe çalışanların arasındaki dengesizlik vurgulanmaktadır.
İşçilerin özel firmalar tarafından terk edilmesi, işsizliği 2.5 milyona, yüz binlerle daha fazla ücretli olarak dondurmaya itti. Buna karşılık, İngiliz işçilerinin beşte birini çalıştıran kamu sektörü personeli işe alıyor ve ortalama yüzde 2,8’lik ücret artışları ödüllendiriyor.
3000’den fazla üst düzey yönetimin araştırmasında yüzde 32, 5’lik bir kesim hükümet çalışanlarının bu yıl işlerine devam etme ihtimalinin yüksek olduğunu, bunu NHS’deki (% 30,2) ve öğretmenlerin (% 20,6) izlediğini belirtti. Perakende sektöründe yüzde 4,5’lik bir kesimin, otomobil endüstrisi için yüzde 1,5’u güvenli olduğunu düşünüyordu.

    Ancak TheLadders.co.uk genel müdürü Derek Pilcher, iyimserlik işaretleri gördü. O, “Bu yıl incelenen üst düzey yöneticilerin iki kat fazla çalıştıkları, altı ay öncesine kıyasla işe almayı planladıklarını söylemesi, tutum değiştirmenin açık bir işaretidir” dedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.