Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Kaçıştan günler sonra verilen emir

  • Listed: 11 Ekim 2017 20:30

Description

29 Kasım’da Afrika ulusunda cesedi bulunan 57 yaşındaki John Brown, 1976’da çekiçle bir adamı öldürdü.
Bir haftalık ev izni alındıktan sonra Mayıs ayında Dundee yakınlarındaki Castle Huntly açık cezaevinden ayrıldı.
Kayboluşu, İskoç Hükümeti’ne ve Birleşik Krallık Sınırlar Ajansı’na Brown’ın ülkede kalmasını sağlamadığına ve İngiltere’yi nasıl terk edebildiğine ilişkin soruşturma talebinde bulunan MSP’lere karşı eleştiri topladı.
Home Office, Brown’un yurtdışına seyahat etmesinin durdurulamayacağını söyledi çünkü tutuklanması için bir izin çıkmadığı için.
Huntly Kale’sine dönmesinden bir gün önce 26 Mayıs’ta Gambiya’ya geldi.
Brown hapishaneye geri dönmedikten sonra ayrıntıları ve durumu polisin ulusal bilgisayarına kondu ve 28 Mayıs’ta Perth Şerif Mahkemesi’nde tutuklama emri çıkarıldı.
Tayside Polisi Brown’ın yurtdışına çıkmayı planladığını göstermek için “belirli bir istihbarat” bulunmadığını söyledi.
Brown, 1976’da Glasgow’daki Yüksek Mahkemede ömür boyu hapse mahkûm edildi. 1997’de şartlı tahliye ile serbest bırakıldı ancak altı yıl sonra bir keski bulunan bir kişiye saldırdıktan sonra cinayet girişiminde bulunduğu için mahkum edildi.
Brown, bu yılın Şubat ayında şartlı tahliye kurulunun tavsiyesiyle maksimum güvenlik Shotts cezaevinden Castle Huntly’ye transfer edildi ve Temmuz ayında serbest bırakılması düşünülüyordu. Brown’ın ortadan kaybolduğu sırada İskoç Adalet Sekreteri Kenny MacAskill, mahkumun kaçırılma geçmişinin olmadığını ve kaybolmadan önce bir ay evde başarılı bir izin dönemi tamamladığını söyledi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.