Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

İskoçya, İngiliz TV şovlarını yasaklıyor

  • Listed: 9 Ekim 2017 18:30

Description

Ana zamanlı şovlar, “tartan televizyon” lehine baltalıydı.
Bir Sunday Express soruşturması, İskoçya’nın Birinci Bakanı Alex Salmond ve STV genel müdürü Rob Woodward’ın gizli toplantılar düzenlediğini ve böylece Birinci Bakan’ın daha iyi bir teminat alabileceğini buldu.
Salmond’un ofisinin, İsveç’te düzenlenen suç dizisi Wallander gibi BBC’deki gösterilerin yayınını etkilemeye çalıştığı da söyleniyor. Bir kaynak: “Bir yetkili BBC İskoçya’yı aradı ve” Wallander’i ney gösteriyorsun? “Dedi. İskoç karakteri yok. ”
Kelly Brook, Bill ve Doc Martin rollerini oynayan Bayan Marple da dahil olmak üzere uzun süredir devam eden ITV serileri bırakıldı. STV, yalnızca İskoç karakterini gösteriyor çünkü iki İskoç karakteri var.
Ancak bir drama içeriden şöyle dedi: “Beş milyonluk bir nüfusa sahip olan İskoçyalı tiyatronun sürdürülmesi olanaksız.”

    Bilgi isteme özgürlüğü kapsamında Bay Woodward ile Birinci Bakan arasındaki mektuplar, geçen yıl STV Glasgow ofislerinde “ilginç ve üretken” bir toplantı yaptığını gösteriyor. Yazışmalar ayrıca, geçen hafta vergi öncesi kârda yüzde 55’lik bir düşüş olduğunu açıklayan kanalı gösteriyor ve bakanlar ile ticari satış ekibi arasında “daha yakın bir ortaklık kurmaya” çalışıyorlar.
Dün gece politikacılar, mükellefin paralarının İskoç hükümetini sempatik bir biçimde tasvir etmek için kullanılıp kullanılmadığını bilmek istedi. Ted Brocklebank, İskoç Tory kültür sözcüsü: “Bu SNP hükümetinin STV’nin tarafsızlığını zayıflatmaya çalışmak için vergi mükelleflerinin parasını kullandığına dair bir ipucu varsa, orada bir soruşturma yapılması gerekiyor.”

    Bir STV sözcüsü: “Bu iddialar temelsiz ve yanlış. STV tarafsızdır ve tüm siyasi partilerle yakın bir ilişki sürdürür “dedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.