Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

İskoçlar yılda 46 votka şişesi içiyor.

  • Listed: 10 Ekim 2017 13:55

Description

Bu rakam, Britanya’nın diğer bölgelerinde kaydedilen sayıdan daha yüksek.
Bulgulara göre, İskoçlar İngiliz ve Galler’den çok nüfus başına% 25 daha fazla alkol düşürüyor.
Araştırmaya göre, geçen yıl İskoçya’da satılan 50.5 milyon litrelik saf alkol, 18 yaşın üzerindeki her içicinin, her hafta erkekler için haftalık tüketim talimatlarını aşmasına yetecekti.
Yeni rakamlar İskoç Hükümeti, alkol için ülkenin içki ile ilgili sorunlarıyla başa çıkmak için asgari bir fiyat talep ettiğinde ortaya çıktı.
Araştırma NHS Sağlık İskoçya tarafından analiz edilen sanayi satış verilerine dayanmaktadır. Çalışma kısmen toplam alkollü içki hacmi yerine, kişi başına saf alkol satışına baktı.
Yeni bir rapora göre, Eylül 2009 yılına yönelik satışlar, 18 yaş üstü kişi başına ortalama 12,2 litrelik saf alkoldü.
İskoç Hükümeti, 2005 yılından beri neredeyse tamamen statüde kalmış olan bu rakamın 46 şişeden fazla votka, 537 pint bira veya 130 şişe şarap olduğunu belirtti. İngiltere ve Galler’de, aynı dönemdeki toplam kişi başına 9.7 litre idi.
İskoç içenlere yönelik haftalık ortalama satış 18 yaşın üstünde kişi başı 26,5 ünite olup yaklaşık 11 pint bira ya da üç şişe şarap eşdeğeri. İngiltere ve Galler’de, bir erkek için önerilen haftalık maksimum değerin birazcık üstünde 21.8 idi.
Sağlık Sekreteri Nicola Sturgeon, asgari fiyatlamanın eleştirmenlerinin İskoçya’nın içki sorununun ölçeğine “uyanması” gerektiğini söyledi: “Tüm kanıtlar, İskoç alkol tüketimindeki son yıllardaki artışın, alkol ile ilişkili sağlık sorunlarından, suçlardan ve milyarlarca dolara mal olan ekonomik üretkenliğin kaybedilmesinden kaynaklanan ve benzeri görülmemiş bir yükle karşı karşıya kaldık.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.