Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

ICI şefi, eski eşini 14 milyon avrodan eve atmak için mücadele kazandı

  • Listed: 11 Ekim 2017 12:00

Description

Üç Temyiz Mahkemesi hakimi, Debjani Jash’e 44, yeni bir ev bulmak için üç ay verdi ve Londra’daki Chelsea’deki lüks ikamet yerinin derhal satılmasını emretti.
70 yaşındaki çok milyoner, eski eşi Egerton Terrace’daki üç katlı Gürcü evinin satışından elde edilen gelirlerin yarısını vermeye zaten karar vermişti.
Dün jüri üyeleri, kendi evinde yılda 100.000 £ ‘lık bir artışla, evin yıllık 228.000 £ tutarındaki bakımını ödetmesinin beklenemeyeceği iddiasını kabul ettiler.
HSBC yönetim kurulunda ve İskoç Gücü’nün başkanlığını yapan Bay Miller Smith’in vergi sonrası yılda 350.000 £ kazanacağı söylendi. Oxfordshire’daki bir malikane üzerinde 20 yıllık kira kontratını çıkardı ve Belgravia’daki bir mews evine sahip.

    Çift, Bay Miller Smith, Molly olarak bilinen Bayan Jash’ın şirket sekreteri olduğu uzman kimya firması ICI’nın başkanlığını üstlenirken bir araya geldi. 2003 yılında, ertesi yıl evlenerek biraraya geldi, ancak mantıksız davranışlarından dolayı Ekim ayında boşandılar.
Bayan Jash, evliliğin geri dönüşü olmayan şekilde bozulduğunu ya da mantıksız davrandıklarını, hakimin “yaralı bir yürek atmak” ta koyduğu bir hareket olduğunu reddetti.
Kararı dün vermekle Lord Justice Wilson, bölünmenin her ikisinde de “şiddetli bir acı kaynağı” olduğunu söyledi.
Ancak bu, Bayan Jash’in eski evliliğindeki eski kocasının üç yetişkin çocuğuyla olan ilişkisindeki zorluklarla bağlantılı olduğunu belirtti.

    Çifti, mülkiyetini 2006’da 2 milyon avroya satın alarak, daha sonra 18 aylık yenileme programında milyonlarca harcadı. Ancak taşındıkları zamana kadar evlilik danışmanlık görevlileri görüyorlardı ve Bay Miller Smith sonunda geçen yıl Ocak ayında ayrıldı.
İlk başta evin bakımını göze alamayacağını iddia ettiyse de, daha sonra şirket anlaşmasında net toplam 720.000 £ ödediğini açıkladı. “Bu nedenle, davasının temeli, kısa vadede her ne pahasına olursa olsun evini sürdürmenin imkansız olmadığı değil, onun yapmasını beklemek mantıksız oldu” dedi Lord Justice Wilson.
Ms Jash’ın satışlarının yarısının muhtemelen 2 milyon sterlinden fazla olacağını söyledi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.