Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Hugh Dallas, gevşek topu patlatıyor Jim Gannon

  • Listed: 11 Ekim 2017 22:25

Description

Eski Dünya Kupası’na ref Dallas, üst düzey uçuş yetkilileri arasındaki önyargı ve beceriksizlik iddiaları üzerine Motherwell patronuyla olan sabrını kaybetti.
SFA’nın hakem geliştirme sorumlusu Fir Park patronunun Express Sport’taki eleştirilerini dün fena halde haksız bulması konusunda ısrar etmişti. Dallas fumed: “Dürüstlüğümü ve dürüstlüğümü sorgulayan Jim Gannon’un kişisel saldırılarıyla şaşkına döndüm.”
Gannon ayrıca İskoçya’da siyah olan erkeklerin İrlanda Ligi’nden daha fakir bir standart olduğunu belirtti ve Celtic’in ligin kaybedebileceğini düşündüğünü belirtti. Hakem Craig Thomson, Hoops’a 2 sayılık duvar cezası veremediği için 2- 1 Ekim’de Ibrox’taki Rangers’a.
Ancak Dallas, hakemlik standartları hakkında cevaplar isteyen, ancak SFA tarafından gönderilen postaları açmamayı kabul eden eski Stockport müdürü için artık herhangi bir saygı görmedi.

    Dallas şunları söyledi: “Bay Gannon’ın medyaya gönderdiği son gönderiyi hakaret ediyorum.
“Bay Gannon tarafından üretilen olumsuz medya kapsamının türü hakemlerin güvenini olumsuz yönde etkilemekte ve karşı üretken olmaktadır.
“UEFA’nın seçkin hakemlerinden biri olan Craig Thomson’la birlikte hakem kararlarının diseksiyonu gereksiz.”
Gannon ilk olarak Eylül ayında Dallas’taki görüşlerini belirledi ve bir “önyargılı” ref hakkında endişelerle yetkililere yazdı.
Ardından Dundee United ile yaptığı saha görüşmesinde 2-2 berabere kaldıktan sonra Alan Muir’i eleştirdi ve Dallas’a iki kere yazdığı ve cevap almadığı belirtildi.

    Dallas, Gannon’un tek mektubuna yanıt verdiğini ispatlayabileceğini iddia ederek geri döndü. Aslında, Gannon’un ikinci mektubu Royal Mail tarafından ertelendi ve yalnızca 3 Aralık’ta alındı. Ancak 48 saat içinde bir yanıt gönderildi.
Gannon, cevap talep ettiği kişiden mektubunu açmadığını itiraf etmesi üzerine Dallas patladı.
“Bay Gannon, son medya konferansını gerçekleştirmeden önce SFA’dan iki mektup açmaya mecbur hissetmediğini şaşırtıcı buluyorum” dedi.
Dallas şunu ekledi: “Kişisel eleştiri ve kötülemekten hoş karşılanmayan bir seviyeden kaynaklanan yoğun medyanın dikkatini çektikten günlerce sonra, odaklanmanın futbole dönebileceği umudunda cevap vermekten başka alternatifim olmadığımı hissediyorum.”

    Gannon’un Hampden’den aldığı bir sonraki mektup, görüşlerini genel amaçlı bir komite önünde açıklamak için bir çağrı niteliğindedir.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.