Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Homebound Togo ‘kupaya dönebilir’

  • Listed: 10 Ekim 2017 05:15

Description

Oyuncular, üç kişinin ölümüne neden olan ekip otobüsüne düzenlenen terör saldırısını takiben, ülkenin önde gelen hükümet yetkilileri tarafından arzularına istinaden Togo’ya geri gönderildi.
Togol başbakanı Gilbert Fossoun Houngbo ve cumhurbaşkanı Faure Gnassingbe’nin verdikleri karar oyuncuların U dönüşü yaptıktan sonra ölülere saygı göstergesi olarak oynamaya karar verdikten sonra geldi.
Spor bakanı Christophe Tchao, turnuvadaki yerleri açık kalmasını istediği zaman, arzularını elde ettikten sonra alabiliyorlar.
Takım, Cabinda’dan ayrılmadan önce gazetecilere verdiği demeçte, “Üç günlük yas tutuyoruz: Oyuncular düşmüş kardeşlerinin cesetlerini terk ediyor ve Afrika Futbol Federasyonu’ndan (CAF) bir düzenleme bulmalarını istedik. daha sonra yarışmayla birlikte. ”
Daha önce, Houngbo ve Gnassingbe, takımın kalmak istediği halde takımın eve gelmesi gerektiğine karar verdi.
Houngbo, L’Equipe’e şunları söyledi: “Düşen yoldaşlarını intikam almak için bir yol belirtmek isteyen oyuncuların yaklaşımını anlıyoruz, ancak yetkililer tarafında devam etmelerine izin vermek sorumsuz olacaktır.
“Ekip geri dönmeli, hükümetin kararı değişmedi Cuma günü bilinçli bir karardı, bir ekip veya bir kişi Togo bayrağı altında yarışırsa sahte bir temsil olur” dedi.
Yüzbaşı Emmanuel Adebayor, bu sabah Gnassingbe ile görüşerek kararını isteksizce kabul etti ve Fransız radyo istasyonu RMC’ye şunları söyledi: “Devlet başkanı, dün oyuncular arasında bir toplantı yapıldı ve biz hala futbolcumuzduk” dedi.
“Hepimiz ülke için iyi bir şeyler yapmaya ve ölenleri onurlandırmaya karar verdik. Maalesef devlet başkanı ve ülkenin yetkilileri aksini kararlaştırdı: Biz toplandık ve eve gidelim. Biz buna saygı göstermek zorundayız. Devlet kariyerleri ve hayatlarımız için neyin iyi olduğunu bilmektedir. “

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.