Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Hollandalı otomobil üreticisi Spyker Saab için teklifler

  • Listed: 10 Ekim 2017 03:10

Description

Spyker, GM’in geçici CEO’su Ed Whitacre Jr’nin Saab’ın hayatta kalması konusunda iyimser olmadığını ve GM’nin fabrikaları haftanın ilerleyen saatlerinde kapamaya başlayacağını söylediği son dakika teklifini yaptığı açıklamasında doğruladı.
Spyker CEO’su Victor Muller, “Saab markasının çok fazla potansiyele sahip olduğuna ve mümkün olan en kısa sürede bir anlaşmayı kapatmaya istekli olacağına inanıyoruz” dedi.
Açıklamada, teklifin mali ayrıntıları verilmedi, ancak Spyker’in GM ile “yapıcı bir diyalog” yaşandığını söyledi.
GM, olası bir finansman hakkında İsveç hükümetiyle konuşmakla birlikte Spyker teklifini ve muhtemelen bir başka şüpheliyi gözden geçirecek. Ancak müzakereler özel olduğu için tanımlanmamasını isteyen kişi, Saab’ı aşamalı olarak atmaya devam edecek, dedi.
Kişi, önümüzdeki hafta nihai bir karar alabilir dedi.
GM, kişiye göre, Spyker’ın Saab’ı yönetmek için uzmanlığa sahip olup olmadığını sorguluyor. GM muhtemelen yeni bir alıcı için araç üretmeye devam etmek zorunda kalacak ve esasen şirketle ortak olacaktı.
GM tarafından kontrol edilen Saab’ın yönetim kurulu, şirketin tasfiye edilmesi için yasal adımlar atmaya başlamasının beklendiğini söyledi.
GM ve Spyker son bir ay içinde Saab’ı tartışıyorlardı. GM, İsveçli spor otomobil üreticisi Koenigsegg Automotive AB liderliğindeki bir konsorsiyuma markayı satma girişiminden sonra diğer isteklilerden de duyuldu.
Spyker, 1900’lerin başında yapılmış ve az sayıda egzotik spor otomobilleri üreten eski bir Hollandalı otomobil markasının adını benimseyerek 1999’da kurulmuştur. Saab hala dünya genelinde yaklaşık 3400 kişiye istihdam sağlamakta ve çoğu İsveç’in Trollhattan kentindeki ana tesisinde çalışmaktadır.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.