Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Her İyi Adam Bir Yarar Vermeyi Seviyor: Ulusal Tiyatro, Londra

  • Listed: 10 Ekim 2017 12:00

Description

Çalışmanın ortaya çıkmasından üç yıl önce Previn, kendisinin ve Stoppard’ın birlikte çalışmasını önerdi; ancak oyun yazarı eski Sovyetler Birliği’ni ziyaret edene kadar oynamadı ve psikiyatri hapishanelerinde hapis yatan Sovyet muhaliflerin meseleyi ele aldığı konuyu ele aldı.
Bu arsa, iki mahkûm etrafında dönüyor – birisi devleti sorgulamak için hapsedilen siyasi bir muhalif, onun adaşı, kendi orkestrasıyla çevrelendiğine inanan gerçek bir delice.
Southbank’ı çağırın Sinfonia, hem düzenlenmiş bir topluluk için bir metafor olarak hem de hayali fantasistin hayali senfonilerini hayata geçirmek için merkez sahne alıyor. Aklı başında bir insanın delirmiş olduğu bir oyunda izleyici, müzikal varsanıları görüp işiten benzer bir muamele görür.
Felix Barrett ve Tom Morris ‘in canlandırdığı düşüncesi – geçen yıl ilk önce ve şimdi yeni bir oyuncu ile dönerek – orkestrayı eyleme tam entegre etti.

    Hastaların barbarca tedavisini ileten müzisyenler olarak dansçılar bile dikildi. Ancak, muhaliflerin en ürkütücü olan ikilemidir: açlık grevi yaparken dahi, zihinsel olarak hasta olduğu itiraf edilene kadar akıl hastanesinin dışarıda kalmasına izin verilmeyecek ve aklı başında kalacaklarını inkâr edecektir. Karakterlerden birinin belirttiği gibi: “Tedavi edildiğini itiraf etmektense ölebilir” diyor deli. ”
Adrian Schiller, ilkeli muhalif olarak güzelce sade. Sevdiklerinin pahasına bir baskıcı siyasi sistemle ne kadar mücadele edeceği sorusunu ekleyen oğlunun (Wesley Nelson) görgülerini bile teslim etmeyi reddetti.

    Julian Bleach’ın (öncülü çılgın bir hastayı canlandıran) Toby Jones tarafından iletilen öngörülemeyen tehdit havası yok, ancak kendi fantazisine olan tutkulu inancını başarıyla iletiyor.
VERDİC 4/5
Ulusal Tiyatro, Londra, 020 7452 3000, 17 Şubat’a kadar

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.