Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Haiti’de hazırlanan daha fazla toplu mezar

  • Listed: 10 Ekim 2017 18:45

Description

Uzmanlar, tıbbi kliniklerinde 12 günlük hasta yığılmalarına, tedavi edilmeyen yaralanmaların canına ve binlerce kişinin hayatını kaybeden geçici kamplarına hastalığı teşvik edebileceğini söyledi.
Sınır Tanımayan Doktorlar’dan Dr Greg Elder, “Bir sonraki sağlık riski, aşırı kalabalık kamplarda yaşayan yüzlerce bin Haiti’nin zayıf veya varolmayan ishal, solunum yolu enfeksiyonları ve diğer hastalıkları içerebilir” dedi.
Haiti hükümetinin Avrupa Komisyonu tarafından gönderilen ve toplu mezarlarda 80 bin gömülü rakamlara göre ölüm cezasının 200.000 olduğu tahmin ediliyor. Komisyon şu anda 1,5 milyondan 2 milyon evsizin olduğunu tahmin ediyor ve 250 bin kişinin acil yardıma ihtiyacı olduğunu söylüyor.
Haiti’nin havalimanlarını işleten ABD Güney Komutanlığı genel başkanı General Douglas Fraser, Port-au-Prince hava limanında, günde 120 ila 140 sefer kapasiteli yuvalar için 1.400 uçuşun bekleme listesinde olduğunu söyledi.
En az 50 büyük oranda artçı sarsıntı, kenti sarsdı ve sık sık sokaklara kaçan sinirler halinde Haitili gönderdi ve açık havada birçok uyku tuttu. Perşembe günü meydana gelen 4.9 büyüklüğündeki bir deprem, kurtarma ekiplerinin yıkılmış binalar üzerindeki çalışmaları kısaca terk etmesine yol açtı, ancak kayıp ya da hasar bildirisi mevcut değildi.
Mezarci, Port-au-Prince’in kuzeyinde yer alan Titanyen’in seyrek nüfuslu çorak topraklarında bitmeyen akan boğazları ele geçirmenin korkunç görevinin travmatik olduğunu belirtti.
38 yaşındaki Foultone Fequiert, yüzleri aşırı pis kokuya karşı bir tişörtle kaplı “Çok fazla çocuk gördüm, o kadar çok çocuk … Gece uyuyamıyorum ve eğer yapabilirsem, bu sürekli bir kabustur” dedi.
İşçiler, ölülere dinsel definleri öpmek için zamanları olmadığına ya da sevdiklerin sonunda onları alabilecekleri sığ mezarlara gömülmüş olduklarını uluslararası camia’dan memnuniyetle takip ettiklerini söylüyor.
Bu arada, ABD hastane gemi liderliğindeki bir kurtarma gemileri filosu, Port-au-Prince limanına su, gıda ve tıbbi yardım sağlamak için mücadele eden küresel çabanın boşluklarını doldurmaya yardım etmek için buharlaştı.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.