Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Google, e-posta dizisinde Çin’den istifa edebilir

  • Listed: 10 Ekim 2017 08:45

Description

Politika, Google’ın, politik ve sosyal açıdan hassas bazı konuların diğer ülkelerdeki arama sonuçlarına göre engellenmesini gerektiren Çin yasalarına uyacağını söyledi.
Google, “Çin kaynaklı kurumsal altyapı üzerinde son derece sofistike ve hedefli bir saldırı” tespit ettiği bir blog yazısında açıkladı.
Arama motor devi Chief Legal Officer David Drummond tarafından yazılan yazıda, “araştırmacılar,” saldırganların öncelikli hedefi Çinli insan hakları aktivistlerinin Gmail hesaplarına erişiyor “sonucunu ortaya çıkardı.
Google, özellikle Çin hükümetini suçlamadı. Ancak uzun süredir “kötülük yapma” sloganıyla bir araya gelen şirket, Pekin hükümetinin gerektirdiği üzere, Çin arama motorunda artık “sonuçlarımızı sansürlemeye devam etmek istemiyor” dedi.
Google kararın Çin’deki siteyi ve ülkedeki ofislerini kapatmaya zorlayabileceğini söyledi.
Google’ın işine bir darbe indirmekle ne kadar acı çekeceği belli değil. Çin dünyanın en büyük İnternet kullanıcı nüfusuna sahip ancak Google, arama pazarının% 30’undan azında bulunduğu ülkede genişleme mücadelesine karşılık, yerel rakibi Baidu Inc için% 60’dan fazla.
Daha büyük etki, küresel İnternet şirketlerinin Çin’de nasıl çalıştığı konusunda olabilir.
Washington, ABD’de bir sivil özgürlükler grubu olan Demokrasi ve Teknoloji Merkezi’nin başkanı Leslie Harris “Google, temel insan haklarını desteklemek için İnternet özgürlüğü için cesur ve zor bir adım attı” dedi. “Hiçbir şirket, temel değerlerini veya kullanıcılarının hakları ve güvenliği için hükümet tehdidi altında faaliyet göstermeye zorlanmamalıdır.”
Merkezi California Mountain View’de bulunan Google, 2006 yılında Çin’deki arama sonuçlarını sansürlemeyi kabul etti ve arama motorunun Çin’in Web sonekini “.cn” içeren bir sürümünü oluşturdu. Daha önce, şirketin ana Google.com sitesi üzerinden Çince dil sonuçları elde edildi. Çin lisansı edinmek için Google, ülkenin hükümetinin itiraz ettiği web içeriğini ihmal etmeyi kabul etti.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.