Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Gençlerin istihdamını artırmaya teşebbüs etmek

  • Listed: 11 Ekim 2017 17:55

Description

Bir milyona yaklaşan gençliksiz işsizlikle Alistair Darling, yaşlılar için olduğu kadar yaş grubunda daha fazla yardıma ihtiyaç olduğunu söyledi.
Avatona, önümüzdeki aydan 24 yaşın altındaki kimsenin altı aydan daha uzun süre işsiz kalması için işe veya eğitime başlamadan önce şu anki 12 aydan daha kısa bir sürede ihtiyaç duyduğunu söyledi.
Şansölye ayrıca Eylül 2010’da eğitim ve öğretimde her 16 ve 17 yaşındaki çocuk için bir yer garantisi vermeyi planladığını doğruladı.
Diğer tedbirler, 65 yaşın üzerindeki işçilerin Çalışma Vergisi Kredisi almak için çalışması gereken minimum saat sayısının azaltılması ve işsizlerin ipotek faiz ödemelerine verdikleri desteklerin altı ay daha uzatılmasını içeriyordu.
Darling, “Birleşik Krallık’ta işsizlik bir süredir artmaya devam edecek ve istihdamın artırılması Hükümet için en öncelikli konudur” dedi.
Hükümet, işyerindeki herhangi birinin fayda sağlamaktan çok daha iyi olacağını garanti etmek istediğini açıkça belirtti.
Geçtiğimiz ay yayınlanan resmi rakamlara göre, eğitim, işsizlik ya da eğitim değil, “Neet” olan 16 milyondan 24 yaşına bir milyondan fazla insan var. İstatistiklere göre, 10-16-18 yaşları arasında biri Neet.
Hükümet, eğitim, istihdam ya da eğitim görmeyen gençlerin oranını önümüzdeki yıl% 7.6’ya düşürme hedefine rağmen.
Rakamlara göre, Neet, yaklaşık 1.082.000 16 ila 24 yaş arasındaki çocukları gösteriyor.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.