Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Gaz krizinden kurtulmuş şirketler

  • Listed: 10 Ekim 2017 03:05

Description

İngiltere’deki 95 büyük şirket ve endüstri üreticisinin perşembe günü gazdan kömür ve petrol gibi alternatif yakıtlara geçmesi söylendi.
Elli beş firma Doğu Midlands’da, 39’u Kuzey Batı’da, biri Doğu Angliada etkilenmiştir.
Ancak National Grid, East Midlands’da 12 firma ve Kuzey Batı’da 15 gazın gaz olmadan kalmasına rağmen, İngiltere’nin kritik doğal gaz konumu hafifledikçe etkilenenlerin çoğunun gaz arzının Cuma günü açık olabileceğini belirtti.
Şirket, firmaların tedarikçi firmalarla olan sözleşmelerinde, gerektiğinde alternatif güç kaynakları arasında geçiş yapmalarını isteyecek maddeleri çağırabilir.
Firmalar daha ucuz gaza erişmelerine izin verdikleri için bu sözleşmeleri imzalamaktadır.
Etkilenen şirketleri ortaya çıkarmayan Ulusal Izgara, işletmelerin 2003 yılından bu yana bunu yapmasının ilk defa olduğunu ve bu ölçekte 11 yıldır olmadığını ilk kez söyledi.
İngiltere’nin gaz şebekesinin operatörü, ikinci gaz alarmını Perşembe günü üç gün içinde yayınlamak zorunda kaldı; zira dalgalanan sıcaklıklar talep artışı gördü ve malzemeler tükendi. Daha sonra, pazarın “hızlı cevap verdiği” ni temin etmeye çalıştı, artık sıvılaştırılmış doğal gaz terminallerinden ve depodan gelen malzemeler.
Gaz dengeleme uyarısı, gaz talebinin 454 milyon metreküpe ulaşması ve 2003 yılının ocak ayındaki 449 milyon zammın üzerinde olması bekleniyor.
Bir Ulusal Izgara sözcüsü, teknik sorunların, Norveç’ten gaz pompalayan Langeled boru hattından tedarik edilen 52 milyon m³’lük bir stok açığına yol açtığını söyledi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.