Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Firmalar temiz kömürün sıcak özelliği olduğuna inanıyorlar

  • Listed: 10 Ekim 2017 15:50

Description

Yeni kömür temizleme teknolojisinin geliştirilmesi üzerinde çalışan Nviro Cleantech, kurumsal yatırımcılardan 4 milyon poundluk finansmanla desteklenen Southbank UK ile ters devralımda birleşiyor.
Southbank, anlaşmanın Nviro’nun nakit ve teknoloji patentlerine erişimini sağlayarak Çin, Hindistan ve Kuzey Amerika’da genişleme imkânı sağlayacağını söyledi.
Southbank’taki yatırımcılar, büyümüş şirketin yüzde 53’ünü elinde tutacak, bu da bu hafta Amaç listesinde olacak ve Uzman Enerji Grubu olarak yeniden adlandırılacak.
Southbank’ın CEO’su Ewan Lloyd-Baker şunları söyledi: “Bu anlaşmanın bakış açımızdan çekilmesi, Nviro’nun ilginç bir teknolojiye sahip olması.
“Piyasalara erişimimizle – özellikle kömürle çalışan elektrik santralleri – bu teknolojiyi ticarileştirmek için iyi konumlandırılmış durumdayız.”
Southbank’ın ana iştiraki olan bağlı kuruluşu Hayward Tyler’dır. Luton’da bulunan şirket, kömür, gaz ve nükleer enerji jeneratörlerine, yenilenebilir enerji şirketlerine ve petrol ve gaz ana dallarına pompalar ve motorlar tedarik etmektedir. Şu anda £ 35million sipariş kitabı övünen Hayward Tyler, Kuzey Denizi’nde kullanılmak üzere dünyanın en büyük derin deniz motorunu geliştirdi ve ayrıca Kuzey Amerika’da nükleer santrallerin yüzde 70’inden fazlasına sahip.

    Nviro, Ağustos 2007’de Amaç pazarına kabul edildiğinden beri, güç üreticilerinin yakmadan önce kömürün temizlenmesine izin veren Vertus adlı kömür temizleme teknolojisi üzerine yoğunlaştı. Lloyd-Baker, emtia fiyatlarında düşüş ve teknik bir sıkıntı yaşanmasının engellediğini belirtti ancak Lloyd-Baker, Specialist Energy Group’un pazardaki konumunu teknolojiyi mükemmelleştirmek ve satmak için kullanacağını söyledi.
“Vertus pazara erişim ihtiyacı duyuyor ve bunu yapmak için Hayward Tyler’ın imalat ve servis bölümlerini kullanabiliriz” dedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.