Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Everton tyro Seamus Coleman Tottenham’dan sonra yeni yükselişe çıktı

  • Listed: 11 Ekim 2017 17:40

Description

Coleman’ın gösterisi, Everton için başka bir acil durumdayken tezgahdan ayrıldıktan sonra göz alıcı ve maç kurtarıcıydı.
21 yaşındaki Donegal doğumlu Coleman, Merseysider’lerin Goodison Park’ta 2-2’lik gol atması için iki gol atmasına yardımcı olan iki golün kilit rol oynadı.
Coleman’ın kulüp ile ve halihazırda Alt-21 seviyesinde temsil ettiği ülke ile ilgileneceği çok şey var. Ancak çok uzun zaman önce, umutların o kadar parlak olacağını hayal bile edemezdi.
Yönetici David Moyes’in Sligo Rovers’tan Everton’a 150.000 Pound karşılığında eline geçtiği zaman yüksekti. Celtic, Birmingham ve Ipswich de onunla ilgilenmek istiyorlardı.
Ancak, yaz aylarında, Everton’un Birleşik Devletler’deki turunda, bir ayak yaralanmasının kariyerine zarar verebileceği endişesi vardı.

    Coleman, “Enfekte olmuş bir kabarcıktı ve enfeksiyon kemiğe neredeyse gitti” dedi. “Fizyolojilere göre felaket olabilirdi.”
Toparlandı ve rezervlerle birkaç karşılaşmaya ilk takımda şansı verildi.
Ancak Lizbon’daki büyük gecesi felâketti. Benfica, Everton’a 5-0 yenildi, Coleman ise yaralanan Leighton Baines’in yerine sol arka pozisyonda oynadı. Böyle travmatik bir başlangıçtan nasıl kurtulabilirdi?
Ancak Moyes, Bolton’da Premier League yenilgisinin geç bir yerine geçmesi ve geçen Çarşamba günü 1-0 Avrupa Ligi’nin Atina’daki AEK’teki galibiyetinin başlangıcından itibaren Coleman’a daha fazla şans verdi.

    Pazar günü, Joseph Yobo 15 dakika sonra sakatlandığında Coleman, Lucas Neill’in savunmanın merkezinde devraldığını fark ettiği yere oynamaya devam etti.
Coleman’dan bir miktar söz sözü verildi ancak ilk ev sahnesi Portekiz’de o geceye benzer bir son bulacaktı. Spurs, Jermain Defoe ve Michael Dawson’a iki gol attı.
Ancak Coleman dönüşüme yol açtı, mükemmel bir performans sergiledi ve yerine birini geri çekmesi için yerine oyuncu Louis Saha kurdu. Coleman, Tim Cahill’den başlı ekolayzırın oluşturulmasına da dahil oldu.
Avustralya’nın orta saha oyuncusu Cahill, yaralanan Phil Neville yokluğunda gün kaptan, Coleman için övgü dolu oldu.

    “Harika biri,” dedi Cahill. “Genç bayanlar hızlanarak ve iyi bir fırsat alarak konuştum ve bu onların şansı.
“Onu alıp tutarlı olmalılar, şimdi Seamus’un Premier League’de nasıl oynayacağını öğrenmesine yardımcı olmakla ilgili.
“Bu ne kadar iyi öğrenildiğini gösteriyor. Onun tutumu onun hakkında en iyi şeylerden biridir. Hiç durmaz, eğitimde sıklıkla çalışır ve ekibin bir parçası olmayı seviyor. Yüzbaşı olarak onunla gurur duyuyorum ve hak ediyor. ”
Moyes, “Şüphesiz maçın adamıydı. İlk golü için koşu mükemmeldi ve her yerde çok iyi oynadı. O ilerledi ve bizim için bazen bir değişiklik yaptı.

    “Benfica’daki maçtan sonra, onun için gerçekten zor, çocuk bir ton çıktı. Orada sola oynadı ancak Tottenham’a karşı tercih ettiği pozisyonda kaldı ve onun hakkında ne olduğunu gösterdi. ”
Cahill Ağustos ayından bu yana ilk Ligi golünü atmaktan mutluluk duyuyordu. “Ben alanlarda puan almak için çalışıyordum” dedi. “Takım için mutluyum ve büyük bir sonuç ile mutluyum.”
Fakat Chelsea’ye yaptığı hafta sonu gezisinden çıktığı için sezonun beşinci rezervasyonundan memnun değil. ‘İleriye doğru ilerledi ve büyük bir fark yarattı’

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.