Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Embattled Chavez asgari ücreti kaldırdı

  • Listed: 10 Ekim 2017 13:00

Description

Chavez, rakiplerinin popülerliğinin geçen haftaki döviz devalüasyonu ve enerji tasarrufu ihtimalini düşürmesi nedeniyle dalış yapabileceği yönündeki tahminlerine karşı çıkarken, enerji krizi ve diğer yerel sorunları ele aldı.
“Ülkenin çöktüğünü, Chavez’in düşeceğini söylüyorlar” diye yıllık toplantıda yaptığı ulusal adresle Millet Meclisine verdiği demeçte. “Onlar hayal kırıklığına uğrayacaklar.”
Chavez’in muhalifleri, Eylül ayındaki seçimlerde Ulusal Meclis’in kontrolünü ele geçirmeye çalıştıklarında enerji açığı,% 25 enflasyon, hükümete bağlanan işadamlarını içeren bankacılık skandalı, yaygın suç ve çöp yığınları gibi bir dizi güvenlik açığından yararlanmak istiyorlar Çakıllı şehir sokakları astar.
Başkan Chavez, “Her şeyin Chavez’in hatası olduğunu söylüyorlar.Ama yaptıkları işte o kadar çok tekrarlıyor ki bazıları onlara inanmakla sonuçlanıyor” dedi. “Burada ne yaptığını bilen bir hükümet var.”
Chavez, gelişinde yüzlerce cesur destekçiyi meclisin dışında selamladı. Kısaca bir arp üzerinde durdu ve cumhurbaşkanının doğup büyüdüğü güneşte pişirilmiş santrallerden “joropo”, folklor müziği çalan bir müzik grubuna katıldı.
Chavez, devalüasyonun ardından genişlemesi beklenen enflasyonu telafi etmek için asgari ücretin Mart ayında% 10, Eylül ayında% 15 oranında artacağını söyledi.
Chavez hükümeti ayrıca bu hafta ülke genelinde günde dört saate kadar elektrik kesintisi yapmaya başladı. Ancak tedbirlerin yürürlüğe girmesinden bir gün sonra, Chavez, karalama planının yanlışlıkla çözüldüğünü söyleyerek, Caracas’ın başkentindeki bu kesintileri askıya aldı.
Eleştirmenler, Bay Chavez’in şehrin altı milyon sakinleri arasındaki yaygın öfkeye tepki olarak geri adım attıklarını söyledi.
Venezüellalılar ayrıca su dağıtımı ile uğraşıyorlar ve hükümet bir elektrik çöküşünü önlemek için elektrik kesintilerini başlattı. Kuraklık, Venezuela’nın elektriğinin çoğunu sağlayan Guri Barajının arkasında, kritik seviyelere yakın su sızdı.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.