Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Dünyada yeni bir diz için ilk kedi

  • Listed: 11 Ekim 2017 00:45

Description

Ancak sekizinci Missy, kazadan sağa kalmanın yanı sıra, dünyanın diz değiştirmesi için ilk kedi oldu.
Kaza, bir arka bacağın arkasında Missy’yi yok edilmiş cilt ve tendonlarla terk etti.
Kan damarları ezildi, beslemeyi durdurdu ve doku düşüp kemiğe maruz kaldı. Fakat iki buçuk saatlik bir operasyon sırasında bir iskele iskelesine yerleştirildi ve iyileşmesine izin verildi.
Diğer bacak için veteriner Noel Fitzpatrick, Profesör Gordon Blunn ve Jay Meswania ile birlikte, dokuyu yeniden canlandırmak ve kemiğini kaplamak için domuz mesanesinden yapılmış bir kolajen örgü kullanarak paslanmaz çelikten diz protezi tasarladılar.
İmplantın iki parçasında, hepsi parçalanmış olan diz bağlarının artık gerekli olmayacağı ve dizin artık yerinden oynayamadığı bir menteşe ile bağlantılıydı. Hem kemik boyutunda hem de eklem hareket alanı içinde tam olarak uyacak şekilde bir X-ışını taramasına dayanıyordu.

    Dr. Fitzpatrick, “Missy’yi şimdiye kadar uyku moduna geçirmenin veya hiç yapılmamış yapay bir dizin geliştirmenin bir vakti.
“Diğer arka bacak sekiz yerde kırıldığından, amputasyon bir seçenek değildi.”
En zor kısım, implantın minyatür hale getirilmesi ve menteşe hareketinin Missy’nin yürüyebileceği, koşacağı ve atladığı şekilde eşleştirilmesiydi.
Dr. Fitzpatrick, “Diz değiştirme ihtimali olan bir insan muhtemelen yürüyecek ve belki de kaçabilecek, ancak nadiren atlamayı umacak” dedi.
Missy şimdi 12 hafta tedaviden sonra kremi yutan kedi gibi görünüyor.
West Sussex’in Petworth’tan sahibi Louise Morris, “Noel bir deha. O, hayvanların insanlarla aynı bakıma sahip olmasını mümkün kılıyor. “

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.