Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Dondurma devam edinceye kadar izin verme

  • Listed: 10 Ekim 2017 04:15

Description

Ülkenin büyük bölümlerinde daha yoğun kar süpürdüğü konusunda uyarıda bulundu.
Kuzey Avrupa’dan gelen şiddetli rüzgar, sıcaklıkların geceleyin Cumbria’da eksi 14C (7F) ve İskoçya’nın Inverness-shire’daki Tulloch Köprüsünde 14.5C’yi (6F) düştükten sonra daha da soğuk hissetmesi anlamına geldi. İngiltere’nin her yerinde donma derecesinin altında – Manchester’da eksi 7C (19F), Cardiff’de ise 6C’de (21F), Londra’da ise eksi 2C’de (28F) vardı.
Gün boyunca neredeyse her yerde koşulların dondurulması bekleniyordu, ancak tahminciler İskandinavya ve Almanya’dan gelen buz gibi patlamalar yüzünden daha soğuk hissettiklerini söyledi.
30 yılı aşkın süredir en soğuk hava büyüdükçe, bu hafta sonu düzenlenen en büyük spor karşılaşmalarının bir kısmı, hava durumuna bağlı kayıpların giderek artan listesine katıldı. Pazar günü Wigan, Sunderland, Fulham, Hull ve Burnley’de Cumartesi, Liverpool ve West Ham’da yedi Premier Lig maçı durduruldu. Diğer lig maçları, at yarışı karşılaşmaları ve rugby birliği maçları da ertelendi.
Kum ve gaz tedariği de bozuluyor, raylı sistem, yol ve hava yolculuğunu etkileyen daha fazla bozulma.
İrlanda’daki yoğun kar, Dublin Havaalanı’na tüm uçuşların askıya alınmasına yol açtı. Uçuşlar aynı zamanda Belfast’ın George En İyi Havaalanı’nda yönlendirildi ve Gatwick ve Luton dahil olmak üzere İngiltere’deki havaalanlarına dokuz easyJet seferleri iptal edildi. British Airways, Heathrow’dan yaklaşık 50 sefer iptal etti.
Tren yolcuları, bazı rotalarda gecikmeler ve iptaller yaşarken, daha fazla operatör normal bir hafta sonu hizmeti vermeyi planladı. Bir sözcüsü, Eurostar, Londra’daki normal Cumartesi hizmetinin yaklaşık üçte ikisini koştuğunu söyledi.
Belediye liderleri ayrıca malzemeleri dağıtmak için kumun kullanımını çeyrek azaltmayı kabul etti. Karayolları Kurumu zaten sert omuzların tedavisini bıraktı. Southampton Üniversitesi, Pazartesi günü kapanacağını çünkü kum olmadığını söyledi. Hükümet yurtdışından tuz emretti ancak bunun nedeni 21 Ocak’a kadar gelmemekti.
Bu arada polis, Göl Mahallesinde kaybolan keskin dağ yürüyüşçüsünü izlemek için yardım istedi. Cumbria’nın Ambleside kentinden 51 yaşındaki Steven Bailey Salı günü Windermere’de son olarak görüldü ancak o günden beri kimseyle görüşülmedi. Baldır gri saçlı atletik bir binanın 6’1 “uzunluğunda.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.