Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Donanması Plea, Arjantinli Falkland kuşatmasını kırdı ‘

  • Listed: 9 Ekim 2017 04:25

Description

Arjantin’in egemenlik sıralamasının İngiltere ile dramatik bir şekilde artması, Gölge Dışişleri Sekreteri William Lahey’e Kraliyet Donanması varlığını artırma talebinde bulundu.
Cumhurbaşkanı Cristina Fernandez de Kirchner, Güney Atlantik kıta sahanlığının tamamını kapsadığını iddia eden Arjantin sularına girmeden önce tüm gemilerin önceden izin almaları şartıyla karar verdi.
Bay Hague, “Arjantin, İngiliz Hükümeti tarafından bir kez daha şüphesiz ki, adaların istediği sürece adaların İngiliz topraklarında kalacağına karar vermelidir. Bu nedenle adalar üzerindeki egemenlik müzakere için değildir.
“Bölgedeki İngiliz donanmasının varlığı arttıracaktır.”
Adalarda biriken 1.300 İngiliz askeri personeli, ayrıca Kraliyet Donanması destroyeri, dört Tayfun savaş uçağı ve devriye gemisi HMS Clyde var.

    Bay Lahey’in yorumları, etkili bir düşünce kuruluşunun Arjantin’in hamlesinin İngiltere’nin savunma harcamalarını azaltmaya hazırlandığına dair algılamalara bir yanıt olabileceğini öngörmesinin ardından geldi.
Henry Jackson Derneği think-tank’ın yönetici direktörü Alan Mendoza, “Bu, Arjantin yetkilileri adına küçük bir harekettir ve Birleşik Krallık’ta son tartışmalara izin verecek ürünlerin savunma bütçelerini tırtıklamaktan övülmüş olabilir. gelecekteki olası Falkland Adaları savunması. Bir sonraki Hükümet, savunma güçlerini arıtmanın arzusunun savunma veya saldırı operasyonları yapma kabiliyetlerini nasıl etkileyeceği konusunda çok dikkatli düşünmesi gerekecek. ”
İngiltere’nin denizde petrol arama sondajı başlatmayı planladığı gerginlikler bu ayın başlarında geriledi.

    Jeologlar, Falkland yakınlarındaki denizaltılarında 60 milyar varil petrole kadar varabileceğini tahmin ediyorlar.
Buenos Aires tarafından yapılan duyuru, Arjantin’in Güney Amerika’dan sondaj ekipmanı taşıyan gemiler ve petrol arama teçhizatı da dahil olmak üzere tüm adaları adalara doğru kontrol edebileceği anlamına geliyor.
İlişkiler dünse de, Falklandaki bütün parti Parlamento grubunun sekreteri Arjantin’in büyükelçisine giyinme çağrısında bulundu.
Tory milletvekili Andrew Rosindell, “Falkland Savaşı’ndan 28 yıl sonra Arjantin’e Falkland Adaları ya da karasuları hakkında söyledikleri hiçbir şeyin bulunmadığını açıkladı ve onlarla etkileşime girmeye çalışmamaları gerektiğini” söyledi. Sir Nicholas Parlamento Falklandalı grubunun başkanlığını yapan Winterton, Arjantin kararını “zavallı ve yararsız” olarak görevden aldı.

    Arjantin hala Falkland Savaşı’nın bitiminden yaklaşık otuz yıl sonra takımadalar üzerinde egemenlik talep ediyor.
Dışişleri Bakanlığı, İngiltere’nin Güney Atlantik konularında Arjantin ile işbirliği yapmaya hazır olduğunu söyledi.
Ancak Falkland Yasama Meclisi üyesi Emma Edwards, adaları temin eden gemilerin uluslararası ve Şilili sular yoluyla geldiğini ve Arjantin, onları engellemeye kalkarsa uluslararası bir olaya maruz kalacağını söyledi.
“Bunlar bizim sularımız ve adaların egemenliği birçok durumda İngiliz Hükümeti tarafından teyit edildi. Dünyanın neresinde olduğumuz konusunda katı hissediyoruz “dedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.