Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Chavez karşıtı kanala takılan fiş

  • Listed: 11 Ekim 2017 01:15

Description

Bir genç öldürülmüş ve 16 kişi yaralandı.
En büyük çatışma, polisin Venezuela’nın devlet tarafından işletilen telekomünikasyon ajansının karargahında yürümeyi deneyen binlerce öğrenciyi dağıtmak için göz yaşartıcı gaz ve plastik mermileri ateşlediği Caracas’ta gerçekleşti.
En az altı gösterici ve bir gazeteci yaralandı.
Adalet Bakanı Tareck El Aissami, batıdaki Merida kentinde, Chavez karşıtı güçler arasındaki savaş sırasında bir gençlik öldürülürken, polisler rakip grupları ayırmaya çalışırken çatışmalar yaşadığını söyledi.
Merida Valisi Marcos Diaz, devlet tarafından işletilen ABN haber ajansına kurbanının Jossimir Carrillo Torres adlı lise öğrencisi olduğunu söyledi. El Aissami, melee içerisinde dokuz polisin yaralandığını söyledi.
Kablo şirketlerine Pazar günü erken saatlerde Radyo Caracas Televizyonu Internacional’ı (RCTV) düşürmelerini emreden hükümete patlamalar oldu. RCTV, yerel kablo kanallarının Chavez’in bazı konuşmalarını da içeren zorunlu programlamayı gerektiren yeni kurallara meydan okumuştu.
Protesto eden öğrenciler hükümetin eylemini desteklemek üzere yüzlerce Chavez destekçisinin toplandığı devlet telekomünikasyon ajansının karargahına yaklaşmaya çalışırken polis göz yaşartıcı gaz kovdu. Bazıları, Chavez karşıtı protestoculara kayalar ve şişeler atma görüldü.
Hükümet, RCTV’nin, gerek gördüğü her yerde, Bay Chavez’in konuşmalarını yayınlamak için iki düzine yerel kablo ve uydu kanalı gerektiren onaylanmış yasaları ihlal ettiğini söyledi. Chavez’i yıllardır şiddetle eleştiren kanalı cumhurbaşkanının konuşmasını destekçiler mitingine göndermedi.
Kabloya beş kanal da düştü ancak hiçbiri RCTV kadar izlenmedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.