Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Carey Mulligan ve Twilight’ın Kristen Stewart Bafta’nın yükselen yıldız adaylarını yönetti

  • Listed: 10 Ekim 2017 07:40

Description

Twilight Saga: New Moon yıldızı Kristen Stewart ve Golden Globe adayı Carey Mulligan, Orange’ın yükselen yıldızı Bafta için kısa listeye girdi.

Yeteneği İngiliz kamuoyundan alkışlanan beş uluslararası aktörü ve aktrisi tanıtan ödül, eski Skins yıldızı Nicholas Hoult, Jesse Eisenberg ve Tahar Rahim de koşuşturma olarak adlandırıldı.

    24 yaşındaki İngiliz aktris Mulligan, gazeteci Lynn Berber’in anılarına dayanan beğeni toplayan An Education adlı filmdeki rolüyle bir drama içinde en iyi kadın oyuncu için başını salladı.
Yıldız yakın zamanda 2009 Hollywood Film Festivali’nde Hollywood’un devrimci aktris ödülünü ve en iyi kadın oyuncu için İngiliz Bağımsız Film Ödülünü aldı.
Filmdeki rolünden dolayı National Board of Review ve Washington Film Eleştirmenleri Derneği tarafından en iyi kadın oyuncu seçildi.

    19 yaşındaki Amerikalı yıldızı Kristen Stewart, bir ajan okulun Noel oyununda performans gösterdiğini gördükten sonra sekiz yaşında oyunculuk yapmaya başladı.
İlk ana rolü Jodie Foster’ın oynadığı boşanmış bir annenin suratsız kızı oynayan Panik Odasında idi.
2007 yılında Sean Penn’in uyarlama filmi Into the Wild’da rol aldı ve aynı yıl Stephenie Meyer’in en çok satan vampir romantizm romanı üzerine kurulu olan Twilight’da “Bella” Swan adlı Isabella rolünü üstlendiği açıklandı.

    Stewart da devam filmi New Moon’da oynadı ve Eclipse ve Breaking Dawn’daki rolünü yeniden canlandıracak.
Hoult, Hugh Grant’in About a Boy adlı filminde büyük bir film başarısından büyük keyif aldı; burada nerdy bir 12 yaşındaki Marcus’u canlandırdı.
Altıncı bir oyuncu olarak çalışırken, ilk iki E4 drama Skins dizisinde başrolü oynadı.
Bu yıl Tom Ford’un yönetmenlik ilk filmi “A Single Man” da başrolde oynuyor ve Şubat ayında yayınlanıyor ve fantastik epik Clash of the Titans Mart ayında çıkacak.

    Eisenberg’in kariyeri 2002’de bağımsız bir film olan Roger Dodger’da rol aldı ve Gotham ödülüne aday gösterildi.
2009’da Eisenberg, Sundance Film Festivali’nde ilk kez yer alan Greg Mottola’nın yönettiği bir komedi olan Adventureland’da başrol oynamıştır.
Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg rolünü oynadığı The Social Network adlı filmi çekiyor.
2008’de Rahim, Fransızca bir film olan Un Prophete (A Prophet) filminde öncü rolüyle, Fransız bir cezaevine gönderilen ve mafya papazlığı haline gelen genç bir Arap adam hakkında uluslararası üne kavuştu.

    Film Cannes’da galası yapıldı ve coveted Palme d’Or’ı kazandı.
İngilizce, Cezayir ve yerli halkı Fransızca olan Rahim, Seal Prensi olarak Gaelce konuşan bir rolünde Dokuzuncu Kartal’da gelecek.
Turuncu Yıldız Günü Ödülü başlıklı ödülün adaylığı, geçen yılki galip gelen Doctor Who yıldız ve film yapımcısı Noel Clarke tarafından bugün Bafta karargahında ilan edildi.
Bu yılki seçimler için seçim jürisinde de bulunan Clarke, “2009’da Turuncu Yıldızı Yıldız Ödülünü kazanmak yılımı vurguladı.

    “Ödülün halk tarafından oylanan tek olandaki olgusu daha da özelleşti.”
Gong, Orange British Academy Film Ödülleri’nde halk tarafından oylanacak tek ödüldür.
Oylama hem orange.co.uk/bafta’da hem de kısa mesaj yoluyla gerçekleşir.
Ödül, bu yıl beşinci yıldönümünü kutluyor.
Büyük beğeni toplayan kazananların arasında 2006’da James McAvoy, 2007’de Eva Green ve 2008’de Shia LaBeouf yer alıyor.
Potansiyel adaylar, Bafta üyeleri ve film endüstrisinin içerdikleri kişiler tarafından ilk uzun listesindeki liste oluşturmak için önerildi.
Aktörlerden oluşan jüri, oyuncu yönetmenleri, yapımcıları, medya ve Bafta Film Komitesi üyeleri, daha sonra nihai kısa listeyi seçtiler.
Bafta’nın başkanı David Parfitt, “Turuncu ile tekrar çalışmaktan dolayı tekrar heyecanlıyız.
“Orange Rising Star Award adayı listesi şimdiye kadar olduğu kadar güçlü ve gecenin en çok beklenen ödüllerinden biri olduğundan emin”.
Kazanan, 21 Şubat Pazar günü Orange British Academy Film Awards’da ilan edilecek.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.