Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Cameron: İşçi sağlığı ve güvenliği saçmalıklarına son vereceğim

  • Listed: 11 Ekim 2017 08:35

Description

David Cameron, sağlık ve güvenlik konusundaki zorba kural ve düzenlemelerin “kişisel girişim ve sorumluluk konusunda bir caydırıcılık” olduğunu söyledi.
İşçi Partisi, ülkeye inmek için “bürokrasi, şüphe ve korku örtüsü” nden izin vermekle suçladı.
TUC, Tories’i sağlık ve güvenlik konusundaki siyasi uzlaşmayı baltalamaya karşı uyardı ve kullanılan birçok örnek “çarpıtmalar” veya “yanlış anlaşılmalar” olarak ekledi.
Ancak, Enstitü, aşırı düzenleme konusundaki bir kaldırmanın memnuniyetle karşılanacağını söyledi.

    Politika Değeri düşünce kuruluşu konferansında, Muhafazakar lider, “iyi niyetle” hareket eden kişilere dava açılması veya yargılanmasına karşı daha fazla koruma sağlanabileceğini, küçük işletmelerin ve gönüllü kuruluşların sağlık ve güvenlik sorumluluklarını azaltabileceğini söyledi.
Cameron, sağlık ve güvenlik kurallarının arkasındaki “soylu” niyetleri tanıdı ve mevzuatın birçok hayat kurtarmış olduğunu itiraf etti.
Ancak şunu ekledi: “Sanırım son on yıl içinde bir şeylerin sağlık ve güvenlik ruhuyla ciddi şekilde yanlış gittiğini kabul ettik.

    “Çocuklar, kokarcıları eğitmek için hekimlerinden gözlük takmaları sağlanır. Stajyer kuaförlerin sınıfta makas kullanmasına izin verilmediğinde.
“Ofis çalışanları, uzman gözetimsiz bir sandalyeyi taşımaktan men edildiğinde; Bir tren istasyonundaki personel, sigortalı olmadığı için bebek oğlunun arabasını bir genç anneye taşımaya yardımcı olmadığında.
“Köy sakinleri iptal edildiğinde sakinler bütün bürokratik çemberler üzerinden atlama yapamazlar.

    “İnsanları zarar görmeye karşı korumak için asil bir niyet olarak başlatılanların, ülkemizin doymuş olduğu, günlük yaşamlarını sürdürdükleri milyonlarca kişinin eylemlerini kapsayan bürokrasi, şüphe ve korku dolu bir örtü haline dönüştüğü açık.”
Cameron, Eylül 2007’de Jordan Lyon’un ölümünü örnek olarak göstererek, 10 yaşındaki “gölde boğuldu, genç kızkardeşini kurtardı, çünkü memurlara suyunu üstlenmedikleri için müdahale etmemesi söylendi” dedi. kurtarma “sağlık ve güvenlik eğitimi”.

    Tory lideri, Birleşik Krallık’ın sağlık ve güvenlik kültürünün en büyük nedeni “her kazanın ardında kişisel olarak suçlu kimse var, ödemesi gereken biri” olduğu “algılama” dedi.
Genellikle örgütler ve kişiler, davanın “en kötü senaryosu” ndan endişe duyduklarından, ihtiyaç duyulmayan “saçma” kurallar icat ediyorlardı.
Cameron, eski Ticaret Sekreteri Lord David Young’un sağlık ve emniyet kültürünün nasıl sınırlandırılacağına dair bir gözden geçirmeye gideceğini söyledi.

    Sağlıkta Güvenlik ve İş Güvenliği Yasası, kovuşturma tehlikesinin öğretmenleri maceralı etkinlikler için çocuğa kaptırmamasını sağlamak için de değiştirildi.
İş ve Emeklilik Dairesi sözcüsü, “Sağlık ve Güvenlik Müdürü, yaz aylarında, her ölçekteki işletmenin düzenlemelere hem boyut açısından hem de mantıklı ve orantılı bir şekilde uyum sağlamasını sağlamaya yardımcı olmak istediğini duyurdu. Bu organizasyonun faaliyetleri ve içinde bulundukları faaliyet.
“Sağlık ve güvenlik sadece kural ve düzenlemelerle ilgili değil, iş yerinde kazaların ve yaralanmaların azaltılması ile ilgilidir.

    “Avrupa’nın en iyi güvenlik ülkelerinden biri olan İngiltere’nin mükemmel kaydını korumak için yüzlerce şirket ve kuruluş her gün HSE ile birlikte çalışıyor.”
TUC Genel Sekreteri Brendan Barber, Cameron’un örnekleriyle şunları söyledi: “Ya gerçekleri çarpıtıyor ya da yanlış anlamıyorlar.
“İnsanlar siyasi partilerin gerçeklere dayalı politikalar geliştirmesini beklemektedir; gazetenin başlıklarından çıkan gerçekler ve mitler üzerine değil.
“İşverenlerin sağlık ve güvenlik yönetmeliklerini uygulamada aşırı gayretli oldukları fikri basit değildir. Gerçek şu ki tam tersi – geçen yıl 246.000 kişi yaralandı. ”
TAHVİYE: SAĞLIK VE GÜVENLİĞİ UZUN VARMIŞTIR

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.