Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Cadbury için Nestlé teklifi Alcon’un artırdı

  • Listed: 9 Ekim 2017 23:50

Description

Nestlé, ABD’li Hershey ile Cadbury için muhtemel müşterek teklif verenler olarak öne sürüldü. Önümüzdeki birkaç gün içinde, düşman Amerikalı teklifçi Kraft tarafından tatlılaştırılmış bir teklif alması bekleniyor. Cadbury hisseleri 71/2 puan artarak 805p seviyesine yükseldi.
Analistler, Nestlé’nin Alcon’un elden çıkarma işleminin bir kısmını 600 milyar sterlinlik hisse geri alım programı için tahsis ettikten sonra Cadbury’ye teklifte bulunmak için çok fazla güç kaldıracağını söyledi.
Evrim Menkul Değerler Analisti Warren Ackerman, “Geri alım işlemini hızlandırdıktan sonra bile, Nestlé borçtan arındırılmış olacak. Günümüzde gündeme gelmediğine dair yorumlara rağmen, halen büyük çaplı satın almalar yapmak için çok fazla ateş gücü var. Nestlé nispeten muhafazakar alımları göz önüne alındığinde, Cadbury’ye katılmak için tozunu kuru tutabilir (Muhtemelen Hershey’nin yanında). ”
Charles Stanley’in Jeremy Batstone-Carr, Nestlé’nin işe alımında Cadbury’nin sakız işiyle sınırlı olacağını düşünüyordu.

    Novartis, Nestlé’nin yüzde 52 hissesini satın aldıktan sonra Alcon’un yüzde 77’sini kontrol ediyor. İki yıl önce Nestlé’den yüzde 25 oranındaki hisseyi 104 milyar dolara satın aldı.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.