Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Büyük yatırımcı çıkınca Britanya yeni borç krizi geçirdi

  • Listed: 10 Ekim 2017 01:00

Description

Dünyanın önde gelen bağ evlerinden birisi olan ABD merkezli yatırım grubu Pimco, bu yıl İngiltere hükümetinin diktatlarını satacağını açıkladı.
Hazine, açığın kriz ortamında 200 milyar poundluk hükümet borçlanma girişiminde çekiç darbesi olacak.
Bu utanç her zamankinden daha da akut. Çünkü Bakanlar Kurulu Başkanı Ed Balls’un küçük kardeşi, yaldız satışını yönetiyor.
Pimco’nun Avrupa yatırım ekibinin başında Andrew Balls, Hükümet’e yapılan yatırımın öncüsünün başında.
Tories, açıklamalara göre, Brown’un yükselen borçlanmasının İngiltere’yi 1970’lerden bu yana yaşanan en kötü borç kriziyle tehdit ettiğine dair kanıt olarak ele geçirdi.
Gölge Baş Sekreteri Philip Hammond: “Dünyanın en büyük tahvil evinin yaptığı bu açıklama, Gordon Brown’un ekonomi üzerindeki işleyişini kınayan bir karardı ve Hükümet’in önümüzdeki 12 ay boyunca ihtiyaç duyduğu 178 milyar doları ödeyeceği konusunda daha fazla soru öne sürdü .

    “Tahvil piyasalarına güven vermek, ipotek oranlarını düşürmek ve ekonomiyi büyütmek için Britanya’nın açığı kapatmak için güvenilir bir plana ihtiyacı var.
“Bunun yerine vergi ve harcamalardan ötürü bir Başbakan ve Şansölye var. Bu şekilde devam edemiyoruz. “Kentte ve uluslararası para piyasalarında, İngiliz hükümetinin borç krizinde görülmemiş ölçüde endişe artıyor. Hazine, bu yıl £ 178billion ödünç alacak ve ulusal borç, tarihimizde ilk kez 1.5 milyar sterline ulaşacak şekilde yönlendiriliyor.
Uzmanlar, borcun İngiltere’nin uluslararası kredi derecelendirmesine zarar vereceğinden endişelenmekte ve yatırımcıların hükümeti desteklemek için para yatırma riski taşımayacaklarına dair endişelere neden olmaktadır.

    Bu, ülkenin etkili bir şekilde iflas etmesi anlamına gelebilir ve Hükümet Uluslararası Para Fonu’ndan yardım talep etmek zorunda kalabilir.
Pimco’nun harekete geçmesi, Hükümet’e karşı büyük bir güven oylaması olarak görülüyordu.
Pimco’daki genel müdür Paul McCulley şunları söyledi: “Şu anda ABD ve İngiltere’de geri çekiyoruz çünkü arz ve talep dinamikleri borçlanma arttıkça ve merkez bankası alımları düştüğü için olumsuz etkilenebilir” dedi.
Karar, Pimco’nun Londra’daki portföy yöneticisi Mike Amey tarafından “önemli bir politika tablosu” olarak tanımlandı.
Yetkili, “Merkez bankalarından en fazla destek alan tahvil piyasasındaki alanlar, bu destek sona erdiğinde daha savunmasız olacak” dedi.

    Andrew Balls’un Pimco’nun İngiltere’de yelken satma kararında oynadığı rolün, kardeşi Ed’e yakınlığı göz önüne alındığında, Whitehall’da bir dehşete neden olduğu anlaşılıyor.
Çocuklar için Devlet Sekreteri Ed Balls, Hükümet’in ekonomik yönetimini savunmadaki rolü ile hala İşçi seçimi stratejisi ekibinde önemli bir kişidir.
Ayrıca Brown’un eski Hazine Müşavir yardımcısıdır.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.