Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Büyük dondurma kulpları gibi daha fazla kar İskoçya’da

  • Listed: 10 Ekim 2017 07:00

Description

Forecasters, hafta sonu en düşük kaydedilen sıcaklığın Cıva suyunun -18ºC’ye düştüğü Sutherland’deki Kinbrace’de olduğunu söyledi.
Perth’de, İskoçya’nın en uzun iç suyolu olan Tay, nehirlerden, binaların çökmüş ve ülke çapında araçların çökmesinden kurtarılan bir dizi insan yüzlerce yıldır dondu.
Hava durumu bildiricisi Brendan Jones şöyle dedi: “Çoğunlukla hafif kar bir alan güneyden geliyor, bu nedenle İskoçya’nın güneyinde bu gece biraz kar yağıyor olabilir ve yarın.
“Ancak aradığımız kar miktarı, geçen birkaç haftadır ülke genelinde düşen miktara kıyasla büyük değil.
“Dolayısıyla bir miktar daha kar ihtimali var, ancak Glasgow ve Edinburgh gibi nüfuslu bölgelerde hafif kar yağışı ve kar yağışı var.”

    Olumlu bir gelişmede, dondurma, sürücülerin ön cam ve karla kaplı yol işaretlerinin biletlerin doğru kontrol edilmesini engellediklerini söyledikten sonra sürücülerden park cezalarına çarptırılıyor.
Bu arada, Inverness, Nairn, Avukonak ve Strathspey’in milletvekili Danny Alexander, malzemelerin geçmesini sağlamak için yakıt tedarik eden şoförlerin çalışma saatlerinin acil bir şekilde rahatlamasını istedi.
Roxburghshire, Melrose yakınlarındaki Sınırlar Genel Hastanesi’ndeki kötü hava koşullarına dayanan bir RAF Deniz King helikopteri, yedek parça yollarla getirildikten sonra nihayet dün havalimanına indi.

    Hava kirliliği yüzünden geçen hafta okullar kapatıldıktan sonra okullar bu sabah tekrar açılıp açılmayacaklarına karar verecek.
İskoç Hükümeti yerel konseylerin ve kamu hizmetlerinin ülkeyi krizden geçirmek için birlikte çalışmaya devam etmesi gerektiğini söyledi. Ayrıca, İskoçya’nın kuzey doğusuna destek sağlayan Topluluk Kara Taşıma Hareketleri Grubu’na (COTAG) övgüde bulundu.
Gönüllüleri, yaşlılara tekerlekli yemekler sundular, evlerinde sıkışan hemşireleri Elgin’deki Dr Grey Hastanesine götürdüler ve karta sıkışan 20’den fazla araç kurtardı – bir konsey cürufu da dahil olmak üzere.

    Kırsal İşler Sekreteri Richard Lochhead şunları söyledi: “İstisnai hava gönüllüleri vatandaşlarına ihtiyaçlarını karşılamak için her şeyi bırakarak, en iyisini getirdi. Toplumun kar kahramanları için büyük bir borcu var. ”
Birinci Bakan Alex Salmond, yaklaşık 60 yıldır en kötü kış havasında kamu hizmetlerinin “son derece iyi” yanıt verdiğinde ısrarcı oldu.
Ancak İşçi Ulaştırma Sözcüsü Charlie Gordon, krize yanıtta Holyrood soruşturma talebinde bulundu.
Ayr’daki Peacock Salt’taki patronların geçen yıl Temmuz ayında bir tuz eksikliği uyardığı bildirildi.

    Bay Gordon şunları söyledi: “Herhangi bir konseyin altı ay önce kritik kum şurubu ihtarıyla ilgili uyarılarda bulunmaması halinde endişelerim var.”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.