Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Branson onun ‘spaceliner’

  • Listed: 11 Ekim 2017 16:55

Description

İngiliz milyarder, ünlü Havacılık tasarımcısı Burt Rutan ile birleşerek, 2011’in başlarında Dünya’nın atmosferinin ötesine geçebilen Virgin Galactic SpaceShipTwo’yu kurdu.
Girişimci, Sir Richard ve ailesi – 92 yaşındaki babası dahil – ilk uçuşta olacaklarını söyledi.
Yıldızların gezisi için ayrılan diğerleri arasında fizikçi Stephen Hawking ve çevre bilimcisi James Lovelock yer alıyor.
Gemi Rutan’ın SpaceShipOne prototipine dayanıyor. 2004 yılında, gökyüzü beyaz roket, uzaya ulaşmak için ilk özel insanlı el sanatları haline geldikten sonra 10 milyon dolarlık (6 milyon £) Ansari X ödülü kazandı.
Ardılcısı iki kat daha büyüktür ve dünyanın en uzak noktalarından görüldüğü gibi daha büyük Dünya görüşlerini sağlamak için daha fazla pencereye sahiptir.
Şu ana kadar böyle bir görüşe sahip olan sadece birkaç yüz hükümet destekli astronot ve bir avuç dolusu süper zengin yıldız-gazeteci, uzaya götürülecek bir Rus roketinde bir koltuk için küçük bir servete katlanmak istiyor.
SpaceShipTwo altı yolcu ve iki pilot için yeterli alana sahiptir.
Yaklaşık 300 müşterinin 200.000 doları (£ 121.500) önceden ödenmiş veya bir koltuk için bir depozito yatırdığı düşünülüyor.
Geminin geliştirildiği Kaliforniya’daki Mojave Çölü’nden konuşan Sir Richard, “Ayın inişinden bu yana hayal ediyordum – bir gün uzaya gitme şansımı elde edeceğim.” Nasa, sen ya da ben olduğumuzu düşünmüyorum uzaya gitmek istiyorum.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.