Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Blair, Irak’ta PM’yi marjinalize etti

  • Listed: 11 Ekim 2017 07:50

Description

Bu hafta Irak Soruşturmasına kanıt veren Kısa Bayan, Brown, Tony Blair’in Saddam Hüseyin’e evindeki siyasi konumunu güçlendirmek ve onu Hazine’den çıkarmak için hızlı bir zafer kullanacağından korktuğunu söyledi.
O zamanın şansölyesi olan Bay Brown Savcılığa karşı Bakanlar Kurulu’nda konuşmazken desteklemediğini söyledi.
Protesto eylemi sonrasında istifa eden Kısa Bayan – Blair’in Cuma günkü soruşturmayı kanıtlarken yaptığı iddiaları, Birleşik Devletler’deki 9/11 saldırılarından sonra “aldatıcı” olarak Saddam Hüseyin’e karşı hareket etmek zorunda bıraktığı iddiasını da reddetti.
BBC’nin The Andrew Marr Show’u hakkındaki yorumları – Soruşturmanın kendisine kanıt verdiğinde – ya Şubat ayının sonu ya da Mart başında olması bekleniyor – Brown’un üzerindeki baskıyı artırıyor.
Downing Street, Bay Brown’un “neden İngiltere’nin yaptığı işlemi yapmaya hakkı olduğunu” belirtme fırsatı bulmaya hevesli olduğunu söyledi.
Eski 10 numaralık iletişim yöneticisi Alastair Campbell, soruşturmanın ana bakanların Blair’in istilaya hazırlanmasında istişarede bulunduğu bir iç çevreden biri olduğunu söyledi.
Bununla birlikte, Kısa Bayan, başsavcı başbakan John Prescott’un kendisi ile Blair arasında bir uzlaşma sağladığı için istifa arifesinde askeri harekete destek sağlanmasında ısrar etti.
“Savaşın başlangıcına kadar Gordon ve Tony, düşen safhalarından birinde idi ve Gordon marjinalize edildi ve iç grupta değil, iç grupta değildi” dedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.