Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Bir bardak çay sizi nasıl uyandırır?

  • Listed: 10 Ekim 2017 22:30

Description

Bilim insanları, tek bir kapta bulunan miktarlarda bile bile bileşiklerin uyanıklığı artırmaya yardımcı olabileceğini iddia ediyorlar.
Bu keşif, yeşil veya siyah çaydan bir bardak içmenin Alzheimer Hastalığına karşı savaşabileceğini keşfeden önceki araştırmaları izliyor.
Newcastle Üniversitesi’ndeki uzmanlar, düzenli cuppaların içilmesinin zayıflatıcı hastalıkla bağlantılı beyindeki bazı enzimlerin aktivitesini engellediğini buldu.
Appetite dergisinde yayınlanan bu son çalışmada, iki çay bileşimi olan L-theanine ve kafeinin bir kombinasyonunun görsel ve işitsel işitme özeliklerini desteklediğini keşfettiler.
Raporda, 97 mg L-theanine ve 40 mg kafein, tek bir fincan çayda elde edilenlere benzer miktarlarda bir araya getirildiğinde, zihinsel dikkati arttırmak için gerekli olanların hepsi bulundu.
Araştırmacılar, haftada ortalama 11,7 kafeinli içilen 18 ila 45 yaşları arasındaki 29 kişiyi inceledi. Bileşik içeren içki ya da plasebonu içtikten 10 dakika 60 dakika sonra dikkat ve ruh hali testleri yapıldı.

    L-theanine ve kafein içeren içki içenler plaseboya sahip olanlardakinden daha hızlı reaksiyon sürelerine ve daha doğru tepkilere sahipti.
Lipton Çay Enstitüsü tarafından desteklenen araştırmanın yazarları şunları belirtti: “Daha önceki çalışmalarla birlikte ele alındığımızda, yüksek bir dozda L-theanine’ın kafein ile birlikte tek bir fincan çay seviyesinde birleştiğinde, dikkatini artırmak. ”
Çay Danışma Paneli’nden Dr Catherine Hood, “Kafeinli içecekler adaletsiz bir şekilde şeytanlaştırıldı” dedi.
Ayrıca şunları ekledi: “Özellikle siyah çay, doğal bitki antioksidanlarının bir ailesi olan polifenoller içeriyor. Bunların vücuttaki birçok biyokimyasal süreç üzerinde faydalı etkileri var “dedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.