Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

BBC, büyük olayların değerini artırdı

  • Listed: 11 Ekim 2017 03:55

Description

Ulusal Yetkilendirme Görevlisi, Kurumun kapsama alanını nasıl komisyon haline getirdiğini ve daha yapılandırılmış bir yaklaşımla başarıyı değerlendirmesini istedi.
BBC, “büyük etkinliklerin başarısını ve değerini açıkça gösterecek ölçülebilir hedefler belirlemelidir” dedi. BBC “bireysel büyük olayların kapsanması için toplam bütçede şeffaflık yok” dedi.
Birden fazla BBC bölümünün dahil olabileceği için toplam bütçeler bir araya getirilmedi.
Örneğin, BBC Sport’un planında Pekin Olimpiyatlarının televizyon, radyo ve etkileşimli kapsamı için 13.7 milyon £ harcama yapıldı. Ancak bu, ayrı olarak onaylanan bazı yetenek, personel ve çevrimiçi kapsam için 2.5 milyon £ ilave bütçe içermiyordu.
NAO, BBC’yi çeşitli maliyet seçeneklerini değerlendirmeye ve kapsama kalitesini ve yönetimini değerlendiren yıllık incelemeleri yürütmeye çağırdı.
Çalışma, 2008/09 döneminde altı olayı kapsayan ve 35 milyon Pound tutarında bir maliyetle gerçekleştirildi. 2008 Pekin Olimpiyatları, 2008 UEFA Avrupa Futbol Şampiyonası (Euro 2008), Şampiyonalar – Wimbledon, Glastonbury Festivali, BBC Proms ve Radio 1’in Büyük Hafta Sonu idi.
BBC bu sürede spor ve müzik etkinliklerinin kapsamı ve kapsamı konusunda toplam 357 milyon sterlin harcadı. Şirket altı olayı zamanında ve esasen nihai bütçeler içinde teslim etti.
Ancak NAO başkanı Amyas Morse şunları söyledi: “BBC, kapsamının para için mümkün olan en iyi değeri sağladığını göstermek için yeterince şey yapmadı.
BBC, büyük bir spor ya da müzik olayını kapsamak istediğine karar verdiğinde, çeşitli seçenekleri dikkatli bir şekilde keşfetmeli ve etkinlik sonrası başarılarını ölçebilecek açık hedefler koymalı .BBC olmadan BBC ikna etmeyecektir lisans ücreti ödeyenlere paralarının iyi harcandığını “söyledi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.