Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Bakanlık, yeni enerji hattının parçalarını gömmeye söz verdi

  • Listed: 10 Ekim 2017 10:30

Description

İskoç Hükümeti, Inverness yakınlarındaki Beauly’den Stirling yakınlarındaki Denny’ye olan 137 mil bağlantısını onayladığında geçen hafta yasal eylem tehditleri ve öfkeyle yol açtı.
60000 £ ‘lık “süper pilon” inşa etmek için 350 milyon İskoç ve Güney Enerji planına yaklaşık 18.000 itiraz vardı.
Enerji Bakanı Jim Mather, yükseltmenin onaylanmasının “sınırsız kalkınma için bir plan” olmadığını vurguladı.
Holyrood Ekonomi, Enerji ve Turizm Komitesine, gerekli tedbirlerin hattın etkisini azalttığını ve yeraltında bazı bölümlerin gömüldüğünü gördüğünü söyledi.
Söz konusu yorumlar, SNP yönetiminin projenin nasıl ilerleyeceği konusundaki kilit soruları cevaplayamadığı konusundaki kaygıların artması üzerine geldi. Bay Mather, MSP’ye hükümetin, projenin yeşil ışıklandırması lehine, hattın bir kısmının onaylanmasını önlemek için yapılan kamuoyu araştırmasının çağrılarını reddettiğini söyledi.

    Dedi ki: “Bunu yapmamayı seçtik çünkü ulusal çıkarların bir bütün olarak onaylanması gerektiğini hissettik. Hâlâ onlara bize bazı yeraltı madenleri kazandıran bir seçenek bırakıyoruz “dedi.
Pilonlara itiraz eden kişiler, bir yeraltı veya deniz altı kablosu çağırmıştı.
Bay Mather yine geliştiricinin sıkı planlama koşullarına uyması gerektiğini ısrarla belirtti. Ekledi: “Yer altına almalarını talep edemeyiz. Onların yapmalarını isteyebileceğimiz şey hafifletmektir. Bu durumda, onlara toprakaltı ile hafifletme seçeneği bırakmaktadır.
“Bu anıtsal olacak ve İskoçya’nın yenilenebilir enerji büyük miktarını toplaması konusunda ciddiye aldığına ve İklim Değişikliği Yasasını yedekleme konusunda ciddiye aldığımıza dair güçlü bir işaret koyuyor” dedi.

    İş liderleri ve yeşil gruplar, Mather, projenin “İskoçya’nın kuzeyinde geniş bir yenilenebilir enerji potansiyelinin açığa çıkmasının anahtarı” olduğunu iddia ederek, yenilenebilir enerjiyi desteklemek için güçlendirilmiş enerji hattının gerekli olduğunu savundu.
Birinci Bakanımız Alex Salmond, İskoçya’daki elektriğin yüzde 50’sini yenilenebilir kaynaklardan üretmek istiyor. Enerji şirketi, beş yerde 50 mil hattı kaldırmak ya da iyileştirmek zorunda kalacak ve ayrıca Crieff, Stirling ve Plean’daki hattın “görsel azaltılması” nı geliştirecek.
Ancak kampanyacılar, güzel sahneyi yerinden oynamasına ve projenin ilerlemesini önlemek için mahkeme hareketi yapmayı planladığından korkuyor.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.