Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

‘Bağımlılar ve sarhoşlar NHS için ödeme yap’

  • Listed: 10 Ekim 2017 05:10

Description

Çalışma, NHS’yi şımartan hastalarla suçluyor ve kozmetik cerrahinin serbest olmamasına ve malignerlerin küçük rahatsızlıklar için reçeteli ilaç verilmemesine dikkat çekiyor.
Etkili 2020 Sağlık bakanlığı düşünce kuruluşu tarafından yarın yayınlanacak olan rapor, halkı NHS’ye “taksi çağrısı yapmak gibi sıradışı bakış açısından” muamele etmekle suçluyor.
NHS’yi aşırı alkollü içki içme, uyuşturucu alımı, aşırı yemek yeme veya uyku yoluyla boğmak isteyen insanlara pandering yapma kültürünün sona ermesini istiyor – yılda £ 8billik sağlık hizmetine mal oluyor.
Hastaneler önümüzdeki dört yıl içinde 200 milyar pound’luk bir bütçe sıkışması ile karşı karşıya kalırken, Sağlıkta Sorumluluk, Kültürü Değiştirme başlıklı rapora göre radikal değişim gerekiyor.
“Sadece kesikler bu seviyede bir tasarruf sağlamayacak, bu nedenle ortak sağlık davranışlarında reform yapılması gerektiği aşikâr.”

    Çığır açan çalışma, Muhafazakarların sağlıkla ilgili taslak manifesto bölümünü NHS’nin dişhekimliği randevuları için başarısız insanlara ceza vermeyi planlayan planlarını açıklamalarından bir hafta sonra,
Sağlık uzmanı ve rapor yazarı Julia Manning, 2020 Sağlık ve potansiyel bir Tory seçim adayı başkanıdır.
Dedi ki: “Evrensel sağlık sistemi toplumumuzun özünde, ancak çoğu zaman bir taksi çağırmak veya bir tren bileti rezervasyonu gibi aynı güvende davranılmaktadır. İnsanları kendi sağlığı üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmaya teşvik etmeliyiz. NHS’nin sizin için orada olduğunu bilmek oldukça güvenlidir, ancak bu, bir geceden sonra oraya düzenli olarak uğramanızın özgürlüğü anlamına gelmez. ”

    Raporda, elektronik kayıtlar, sarhoş saraylarda ve uyuşturucu bağımlılarının rastlantı sonucu ücretsiz tedavide bulunmaları için kullanılmasını önermektedir.
Ayrıca, soğuk ilaçlar ve ağrı kesiciler gibi günlük ilaçların NHS’de bulunmamasını önermektedir.
Ve NHS kozmetik cerrahının yanı sıra “hastalık mongeringi, NHS’yi basit, normal biyolojik veya sosyal değişikler olan koşullar için değerli kaynakların sızdıran” bir gözden geçirme çağrısında bulundu.
Bu, NHS’nin sivilce, varisler ve kısa boy gibi şikayetler için tedavi önerdiğini gördü.
Bayan Manning, “Gerçekten de NHS’nin insanları daha uzun boylu, daha ince veya daha iyi görünmesini sağlama işi mi?” Diye sordu.

    “Aynı şekilde, yaralı bölgeleri tıkayan kalıcı alkol bağımlıları için ceza olmamalı ve gerçek ihtiyacı olanları zorla bekletme zorunluluğu var mı?”
NHS, kaçınılmaz sağlık sorunları üzerine yılda £ 8billion harcıyor – bunun yarısı obezite ile ilgili tedaviye devam ediyor.
Cinsel yolla bulaşan enfeksiyonların tedavisi maliyeti yılda £ 1billionun üstünde iken alkolden kaynaklanan yaralanma ve sağlık sorunları £ 2.7bloyon’a denk geliyor.
£ 82billionun üstünde, NHS ayrıca, kimyagerler tarafından ele alınabilecek küçük rahatsızlıkları olan hastaları tedavi etmek için yaklaşık 2 milyar sterlin harcıyor ve GP randevularının kaçırılması 160 milyon sterline maloldu.

    Çalışma, insanların sağlıklı yemelerini ve daha fazla egzersiz yapmalarını teşvik etmek için tedavi masraflarının yaygın şekilde ilan edilmesi ve çevrimiçi sağlık günlükleri veya cep telefonu teknolojisi kullanılmalıdır.
Bayan Manning, “Bu rapor maliyet kesme ile ilgili değil. Bu, kaynakların daha uygun bir şekilde kullanımını görme ve sağlık hizmetimizde daha etkili ve kişiye özel bir bakım sistemi yaratma ile ilgilidir.
“Kişisel hesap verebilirlik, halkı NHS’ye tam bağımlılıktan uzaklaştırmak için anahtardır. Sağlık hizmeti, sağlığımız için sorumluluk almanın yerini alamaz. ”
Raporda, TV doktoru Phil Hammond da dahil milletvekilleri, akademisyenler ve doktorlar tarafından destekleniyor.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.