Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Atık yemekler para cezasıyla karşı karşıya kalacaklar

  • Listed: 11 Ekim 2017 18:15

Description

Mumbai’deki çoğu restoran, sebze ve diğer malzemelerin yükselen maliyeti ile karşı karşıyadır ve fiyatları% 20 ila% 30 oranında artırmıştır.
Times gazetesinin haberine göre, şehirde yemek yiyenler artık yiyecek harcıyorsa faturada ek para cezasıyla cezalandırılacağı konusunda uyarıda bulundu.
Mumbai’deki Otel ve Lokanta sahiplerinin birliği olan Ahar, yiyecekleri kurtarmak için bir kampanya yakında şehirdeki 7000 restoranda başlatılacağını söyledi.
Ahar başkanı Narayana Alva, pişirme malzemelerinin ve gaz fiyatlarının yükselmesinin derneğin fikri ortaya koymasına neden olduğunu söyledi.
Dernek gıda tasarrufu konusunda bilinçlendirmek istiyor ve dinleyicilere plan hakkında bilgi vermek için şehir restoranlarında afişler koyacak.
“Matunga’daki bir Udupi restoranı, müşterileri fiyatları hızla arttıkça yiyecek harcamaları durumunda Rs 5 (6p) para cezasına çarptırılacaklarını neredeyse uyardı” dedi. Düzenli olarak yiyor Yadnyesh Narkar.
“Her geçen gün 7.000 restoranda% 40’dan fazla Mumbaikar yiyor Müşterilerimize yemeklerimizin pahalı olmasının nedeni ve restoran sahipleriyle işbirliği yaparak fiyatların düşürülmesine nasıl yardımcı olabileceği konusunda bilgilendireceğiz” dedi Ahar eski Başkan, Chandrahas Shetty.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.