Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

AĞLAR ve MANNERLER: Boşanmış ebeveynler arasında yırdım

  • Listed: 10 Ekim 2017 21:05

Description

Geçen yıl ilişkisi olduğu kadınla birlikte Northumberland’a taşındı. Beni bu yıl Noel’de geçirmeye davet etti, ancak kız arkadaşımın ailesiyle geçirdiğimi söyledim.
Bu bir yalandı. Aksi takdirde yalnız kalacak olan annemle birlikte olmak istedim.
Bununla birlikte Noel 2008’i onunla geçirdim ve daha önce bu sene ona gitmem gerektiğini kabul ettik.
Maalesef babam öğrendi ve öfkeli. Beni taraf tutup yalan söylemekle suçladı.
Sanırım o haklı. Onu ve kız arkadaşını Noel’de geçirmek istemiyordum. Bununla birlikte, bunun bir sorun olmasını beklemiyordum. Annem, birçoğunu yatağında ağlayan geçirdiği Noel eğlenceli değildi. Hâlâ ailemin boşanması yüzünden üzülüyorum ve anneme sadakat duygusu taşıyor. Ortada domuzcuk gibi hissediyorum. Babamla olan ilişkimi onarmak için ne yapabilirim?

    Brandon, 21, Stockport
JEREMY DİYORSUN
Baba, sizi tarafa çevirmekle suçluyor. Elbette öylesin, neden olmasın? Kendiniz tarafından daha çok ihtiyaç duyan annenize karşı açıkça daha sıcak hissedeceksiniz. Bu konuda özür dilememelisin, içgüdülerine karşı gitmenize gerek yok.
Açıkçası, babanızın yanlış bir şey yaptığını düşünüyorsunuz ya da en azından Northumberland’a fazla çekilmiyorsunuz.
Bir ismi olan bir kadın değil, “ilişkide bulunduğu kadına” değinerek, hoşça vakit geçirmekten hoşlanmayan bir kadın bırakın, onaylamadığınızı ileri sürdü. Doğru, belki.

    Başkalarının ilişkileri hakkında neler olduğunu ve neden başarısız olduklarını ve hatta kendi evinizde yaşayan kendi ebeveynlerinize uygulanabilir olduğunu yargılamak çok zor olabilir.
Ancak, en azından şimdiye kadar kararınızı vermişsiniz gibi görünüyor. Tabii ki baban rahatsız ve anneni sevdiğini incitti, ama seni rahatsız etmesine izin vermemelisin. Eminim giderken anlaşma yapmazsın. Seni yere soktuğundan şüpheliyim ve “Annene söyleme ama ben sadece bana karşı tutmayacağına söz verirsen bir şeyler başlatıyorum” dedi.
Muhtemelen konuyla ilgili duygularınız karar verme aşamasının en başında gelmemiştir. Bana evlilik hakkında hiçbir şey söylemiyorsun ve kardeşlerin var mı bilmiyorum. Mektubunuz, bunu yaptığınızı ima etmez, ancak evlilik, genç bir yetişkin olduğunuza ve kendinize bakıp kendi kararlarınızı verecek kadar yaşlı oluncaya kadar birlikte kaldı demektir.

    Evlilik ayrışmalarında bu aşamada büyük bir artış oldu ve belki şimdi başa çıkmanız sizin için daha kolay oldu, yedi olmuştu.
ya da sekiz yıl önce. Ancak bir ebeveyn evden ayrıldığında, yetişkin çocuklarının yapmak istediklerini yapacaklarını anlamalıdır. Bu bölünen ebeveynler arasında yıkılan veya mahkeme tarafından belirlenen bir şey değildir.
Öte yandan annenizle olan Noel oldukça korkunç gibi geliyor. O kavrama sahip olduğu zamanı. Gelecek sene biraz daha fazla içki ısmarlayabilir miyim, yoksa Prozac’ın hediye paketinde toptan paketi mi var. Zaman geçtikçe, babanızı görmek için daha sert veya daha az istekli olabilirsiniz. Öyle olsun. Aksi halde kendi evine sahip olduğun ve ikisinden birine Noel için gitmek zorunda kalmadığın zamanlarını sabırsızlıkla beklediğini düşünüyorum, ancak birilerini doğru davranıp davet edeceksin.

    DEBORA DİYOR
AH HAYATIM. Baban korkunç geliyor ve annen tam bir sefalet gibi geliyor.
Bozulduktan sonraki ilk Noel için perişan hissettiğini anlayabiliyorum, ama Noel Noel’ine iki numarayla gerçekten kendisinin bir araya gelmiş olabileceğini düşünüyorum, yalnızca senin uğruna.
Anlıyorum ki şu an annenizle yaşıyorsunuz ve sizi ağlamak için omuz omuza kullanıyor. Bu senin için zor. Babanızla olan ilişkinizi değiştirmeye çalışmaktan gerçekten endişe etmem.

    Sonuçta o terk eden o ve sizinle olan ilişkisini onarmak onun yanında. Bekleyeceğini umuyorum. Elbette ona yalan söylemek hata yaptı, neden yaptığınızı takdirde olsa bile. En iyi politika herkesle aynı hizada olmaktır.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.