Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

ABD araçlarının kara kutusu önerisi

  • Listed: 3 Ekim 2017 15:20

Description

Ev Enerji ve Ticaret Komitesi, araç güvenliği ve Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi’ni güçlendirmek için mevzuatın temelini oluşturabilecek yeni öneriler yayınladı.
Toyota, dünya çapında 8 milyondan fazla araç çağırdıktan ve yavaşça bir çağrıya tepki göstermek için 16.4 milyon dolarlık bir hükümetin cezasını ödemelerinin ardından, kanun koyucuları araba güvenliğini ele almaya söz verdi.
Enerji ve Ticaret Başkanı Henry Waxman tarafından yayınlanan yasa tasarısı, bir araba şirketi tarafından karşılanabilecek ve “ölüm tehdidi ya da ciddi yaralanma” bulursa, derhal geri çağrılmasına izin verecek şekilde, sivil cezalardaki sınırı ortadan kaldıracaktır.
Toyota, gelecekteki tüm modellerde fren override sistemlerini ve mevcut bazı modelleri geriye dönük olarak takacağını söyledi. Bir sürücü frenleri bastığında sistem otomatik olarak gaz kolunu devreden çıkarır.
Bazı sahipler, Toyota’nın elektronik gaz kelebeği kontrol sistemlerinin aniden hızlanan araçlardan sorumlu tutulduğuna inanıyorlardı. Şirket, elektroniğin soruna neden olmadığı konusunda ısrar etti.
Teklif, bir araba şirketi yöneticisinin, bir hükümet soruşturmasına tepki olarak NHTSA’ya sunulan bilgilerin doğruluğunu onaylamasını gerektirecek. Yanlış bilgi sağlayan herhangi bir icracı 250 milyon dolara kadar para cezası verebilir.
Plan ayrıca, NHTSA’nın araç güvenlik planını finanse etmek için, araç başına 3 dolarlık bir “araç kullanıcı ücreti” oluşturuyor ve üçüncü yılında 9 dolara yükseliyor. Güvenlik grupları, ajansın karmaşık güvenlik sorunlarını araştırmak için yetersiz miktarda ve donanımsız olduğunu söyledi.
Waxman’ın komitesinin önümüzdeki hafta bir öneri duruşması yapması bekleniyor ve Kongreden bu yıl mevzuatı gözden geçirmesi bekleniyor.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.