Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

AB emisyonları ‘vahşi’

  • Listed: 11 Ekim 2017 09:10

Description

AB önümüzdeki birkaç hafta içinde Kopenhag’da yıkılacak yeni bir iklim anlaşması uyarınca diğer ülkelerin kıyaslanabilir bir önlem almak durumunda kalması halinde, 2020 yılına kadar sera gazı emisyonlarını% 20 oranında tek taraflı olarak azaltma sözü verdi.
Ancak Stockholm Çevre Enstitüsü tarafından yapılan bir araştırma, Avrupa’nın 2020’de% 40, 2050’de% 90 oranında emisyon azaltabileceğini gösterdi. Bilim adamları, iklim değişikliğinin en kötü etkilerinden kaçınmak için zengin ulusların gerekli azaltma seviyelerini uyardığını söyledi.
Araştırma, artan hedefleri, fosil yakıtlardan yenilenebilir enerjiye geçiş, enerji verimliliğindeki artış ve toplu taşımacılığın daha fazla kullanılması gibi yaşam biçimindeki değişikliklerle karşılayabileceğini söyledi.
Yüzyılın ortalarına kadar, rüzgar enerjisi kıta elektrikinin yarısından fazlasını (% 55) üretebilir ve 2005 yılında yapılan yolculukların% 75’inde gerçekleşen gezilerin sadece% 43’ünü oluşturan araba yolculukları ile toplu taşımacılık artırılabilir.
Dünya Dostları’nın görevlendirdiği raporda, Avrupa’daki 1000 km’lik (600 mil) altındaki uçuşların yaklaşık% 80’i 2050 yılına kadar demiryoluna geçebilir.
Bunun gibi çaba, ortalama Avrupalıların karbon ayak izini, bugünün ortalamasından yüz kat azaltabilir.
Çalışmanın sonucunda, Dünya Dostları, kirleticilerin yoksul ülkeleri için rüzgar çiftlikleri gibi temiz teknoloji geliştirmeleri için ödediği “dengeleme” kullanmadan Avrupa’nın emisyonlarını% 40 oranında azaltması için hedefini yükseltmesi gerektiğini söyledi. Gerekli değişikliklerin uygulanması önümüzdeki on yıl boyunca yaklaşık 1,94 trilyon Euro’a (£ 1,76 trilyon) mal olacaktı.
Raporun kurucusu Dr. Charles Heaps, “Analizlerimiz, teknolojik iyileştirme konusunda oldukça muhafazakar varsayımlar olsa bile, Avrupa’daki emisyonlardaki derin kesimlerin bugün ve 2050 yılları arasında makul maliyetlerle sağlanabileceğini gösteriyor. Değişikliklerin ölçeği ve hızı korkutucu görünebilir ve aslında Avrupa ekonomilerinin seferber edilmesini gerektirecektir, ancak hareketsizlik olası maliyetleri o kadar fazladır ki hiçbir şey yapmamak, Avrupa için daha mantıksız ve tehlikeli bir gelecek yolunu teşkil etmez. ”
Dünya Dostları’nda iklim değişikliği sorumlusu Mike Childs şunları söyledi: Araştırmamız, önümüzdeki hafta Kopenhag’daki hayati BM müzakereleri öncesinde AB’nin öngördüğü kesintilerin aşırı yalın ve yetersiz olduğunu gösteriyor.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.